22 листопада 2019 року у населеному пункті Чьомьор на території меморіального комплексу „Gloria Victis”, який побудований в пам’ять про жертви комуністично-тоталітарних режимів і політичних репресій усього світу та про Героїв Революції 1956 року в Угорщині, Посольство спільно з Фондом „Gloria Victis” та організацією «Національна гвардія 1956», яка об’єднує учасників Революції в Угорщині 1956 року, провело меморіальні заходи з вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору в Україні 1932-33 років та Героїв Революції Гідності.
Президент Фонду „Gloria Victis” Шандор Матяш у своїй промові зазначив, що події 1932-33 років були жахливим злочином, метою якого було знищити людську гідність. Жодна нація у Центрально-Східної Європі, включаючи і угорців, не уникла злочинів тоталітаризму. Прикладом нелюдського природи тоталітарного комуністичного режиму стала і подавлена радянськими танками Революція угорського народу 1956 року. Світ має знати правду про Голодомор в Україні 1932-33 років, усвідомити її, щоб більше ніколи не припуститися таких помилок.
Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп зазначила, що Україна пережила Голодомор, коли втратила свою незалежність. Сталін, який не зміг підкорити український народ, що намагався зберегти свою ідентичність і чинив спротив колективізації, в тому числі через численні селянські повстання, вирішив його за це покарати знищенням. За період з квітня 1932 по листопад 1933 Україна втратила 10 мільйонів життів померлими та ненародженими, а навесні 1933, коли Голодомор був найжорстокішим, щохвилини помирало 16, щогодини – 1000, а щодня 25 тисяч наших співвітчизників. Посол підкреслила, що цей жахливий злочин став можливим, бо світ мовчав, і відзначила, що Революція Гідності 2013-2014 років була спрямована на те, щоб Україна не втратила знову свою незалежність і не потрапила до «сфери впливу РФ», а російська агресія 2014 була продиктована прагненням не допустити цього, попри перемогу Революції.
Л.Непоп подякувала, що Державні Збори Угорщини серед перших у Європі в 2003 році прийняли Постанову про визнання Голодомору геноцидом українського народу, і за те, що Угорщина разом з іншими партнерами підтримує Україну зараз у боротьбі проти російської агресії за відновлення територіальної цілісності і миру в нашій державі.
У рамках поминальних заходів відбулася церемонія запалення Спільної свічки пам’яті та була проведена панахида за невинними жертвами Голодомору 1932-1933 років в Україні, яку відслужив військовий капелан 15-го огшб 128-ї огшбр отець Ігор (Войтович) з благословення Керуючого Закарпатською єпархією Православної церкви України єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія.
Учасники заходу також поклали вінки до пам’ятного знаку жертвам Голодомору в Україні 1932-33 років.