• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Magyar nyelv
Посвідчення особи на повернення в Україну (т.зв. «білий паспорт»)
Опубліковано 10 жовтня 2024 року о 12:02

Порядок оформлення і видачі посвідчення особи на повернення в Україну


Посвідчення особи на повернення в Україну є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України (крім випадків, передбачених Законами), дає право на в’їзд в Україну, оформляється і видається закордонними дипломатичними установами України.


Посвідчення особи на повернення в Україну (далі - посвідчення) оформлюється у разі втрати проїзних документів України. Посвідчення особи на повернення в Україну оформлюється та видається у разі:

1) втрати або викрадення під час перебування за межами України документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;

2) коли строк дії документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, закінчився;

3) коли встановлено, що документ, який посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, є недійсним з інших причин;

4) коли громадянин України не оформлював документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та/або дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.


Посвідчення видається консульським відділом ПУ в Угорщині на підставі особистого клопотання заявника або звернення його законних представників.

Строк дії посвідчення визначається консульською посадовою особою, відповідальною за його видачу, виходячи з реальної можливості повернення пред’явника посвідчення в Україну, але не може перевищувати 30 днів.


Для отримання посвідчення заявник подає до Консульського відділу такі документи:

1. Документ (протокол, довідку тощо), виданий компетентними органами країни перебування (поліцією), що підтверджує факт його звернення з приводу втрати проїзного документа.

2. Заяву-анкету встановленого зразка (видається Вам консульським працівником).

3. Дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.

4. Документи, які дозволяють ідентифікувати особу заявника, установити його місце проживання в Україні та підтвердити належність до громадянства України.

5. Свідоцтво про народження дитини в разі внесення даних про дитину до посвідчення та дві її кольорові фотокартки розміром 3,5 x 4,5 см.


Оформлення та видача Посвідчення особи на повернення в Україну здійснюються:

- особі, яка досягла шістнадцятирічного віку, - на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;

- особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, - на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників (далі - законний представник).


При наданні заявником вищезазначених документів посвідчення може бути оформлене в день подання громадянином відповідної заяви та видане без попереднього запиту до органів внутрішніх справ за місцем проживання такого заявника в Україні.

Якщо посвідчення отримує не його власник, до справи додається документ, що підтверджує повноваження іншої особи на отримання посвідчення.

У разі відсутності у заявника документів, що посвідчують його особу та підтверджують належність до громадянства України, консульський відділом в день подання відповідної заяви-анкети надсилає запит до органів внутрішніх справ за місцем реєстрації заявника в Україні (відповідно до інформації, наданої заявником) з метою підтвердження його належності до громадянства України та ідентифікації особи за фотокарткою.

Консульський збір справляється під час прийому громадян у безготівковій формі (банківською карткою в установі або у найближчому відділені банку).

Ознайомтеся з Поширеними запитаннями / FAQ

За потреби, зверніться за консультацією до установи, де плануєте отримати послугу:

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux