• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Magyar nyelv
З історії Посольства України в Угорщині
Опубліковано 22 серпня 2012 року о 21:57

Встановлення дипломатичних відносин з Угорщиною

Iсторiя становлення українсько-угорських вiдносин бере свiй початок з кiнця 1989 р., коли в Угорщину прибула українська делегацiя на чолi з Мiнiстром культури УРСР Ю.Олененком. Пiд час цього вiзиту вперше в сучаснiй iсторії України було пiдписано протокол про спiвробiтництво двох країн у сферi культури.

У серпнi 1990 р. до Будапешта прибула делегацiя МЗС України на чолi з Мiнiстром А. М.Зленком. Вiдбулися зустрiчi з Президентом Угорської Республіки А. Гьонцом, прем’єр-мiнiстром Й.Анталлом, мiнiстром закордонних спiрав Г.Єсенскi.

У вереснi 1990 р. Україну з офiцiйним вiзитом вiдвiдав президент Угорщини А.Гьонц.

Визначальним у двостороннiх вiдносинах України з Угорщиною став вiзит Голови Верховної Ради УРСР Л. М. Кравчука до Угорщини (30 травня — 1 червня 1991 р.), пiд час якого було пiдписано дев’ять двостороннiх документiв, якi заклали договiрно-правову базу українсько-угорського спiвробiтництва. Це зокрема Декларацiя про основи вiдносин мiж Україною та Угорською Республiкою, Консульська конвенцiя, Декларацiя про принципи спiвробiтництва щодо забезпечення прав нацiональних меншин.

Значний тиск на українську делегацiю тодi здiйснювся послом СРСР в УР I. П.Абоїмовим. Як  керiвник радянської дипломатичноi місії, він робив усе можливе для того, щоб у жодному з прийнятих документiв не було зафiксовано хоча б найменших ознак визнання України де-факто незалежною державою.

Однак, саме цей вiзит в Угорщину делегації з України, переговори з керівництвом держави, пiдписання двосторонніх документів засвiдчили визнання де-факто угорцями незалежностi нашої держави ще за часiв iснування Радянського Союзу.

На початку грудня 1991 р. вiдбулася визначана подiя й для молодої української дипломатiї. Одразу пiсля оголошення результатiв Всенародного референдуму Будапешт встановлює дипломатичнi вiдносини з Україною, а 6 грудня Київ вiдвiдала делегацiя Угорської Республiки на чолi з Прем’єр-мiнiстром УР Й.Анталлом. В урочистiй обстановцi в Маріїнському палацi було пiдписано Договiр про основи добросусiдства та спiвробiтництва (пiдписаний 06.12.91 р.; ратифiкований: укранською стороною -  01.07.92 р.; угорською стороною - 11.05.93 р.; обмiн ратифiкацiйними грамотами вiдбувся 16.06.93 р.). Це був перший документ такого рiвня, який пiдписала Україна. В той же день в Києвi було, вперше серед iноземних дипломатичних представництв, відкрито посольство Угорщини.

У сiчнi 1992 р. Україна призначає Тимчасово повiреного у справах України в Угорщинi. 24 березня 1992 р. було урочисто вiдкрите посольство України в Угорщинi, яке стало першим дипломатичним представництвом України за кордоном.

Через десять рокiв у вiтальнiй телеграмi колективу посольства Президент України Л.Д.Кучма писав: “Щиро вiтаю iз знаменною для української дипломатiї ювiлейною датою — 10-ю рiчницею вiдкриття першого посольства незалежної України за кордоном. Переконаний, що посольство, яким напрацьовано великий досвiд забезпечення нацiональних iнтересiв України, i надалi гiдно представлятиме нашу державу на мiжнароднiй аренi”.

Керівники ПУ

Ткач Дмитро Іванович — з 1992 по 1998 рік

Климпуш Орест Дмитрович — з 1998 по 2002 рік

Дурдинець Василь Васильович — з 2002 по 2003 рік

Мушка Юрій Юрійович — з 2003 по 2006 рік

Ткач Дмитро Іванович — з лютого 2006 по серпень 2010 року

Мушка Юрій Юрійович — з серпня 2010 по червень 2014 року

Непоп Любов Василівна — з травня 2016 року

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux