- Чи можу я отримати у Посольстві свідоцтво про народження дитини, яку я народила в Угорщині, якщо такий документ вже виданий мені компетентними органами цієї країни?
Відповідь:
Якщо реєстрація актів цивільного стану, в т.ч. й народження дитини, була проведена компетентними органами держави перебування, про що свідчить відповідний документ, то повторна реєстрація в дипломатичному представництві або консульській установі не провадиться.
- Як зареєструвати громадянство України для дитини, яка народилася на території Угорщини, а батьки (або один із них) якої на момент її народження були громадянами України?
Відповідь можна переглянути за цим посиланням.
- Чи маю я оформлювати постійне місце проживання, якщо я маю посвідку на проживання на території Угорщини і вже тривалий час проживаю тут?
Відповідь:
Посвідка на проживання, видана компетентними органами Угорщини, свідчить про те, що угорською стороною Вам надано дозвіл легального перебування в країні. Водночас Ви, відповідно до законодавства України, вважаєтесь громадянином України, який зареєстрований на території України, і тому Вам необхідно оформити дозвіл компетентних органів України на постійне проживання на території іншої країни. Зазначену процедуру Ви можете здійснити як через Посольство України в Угорщині, так і самостійно, подавши документи в Україні, або оформити довіреність на іншу особу, яка б займалась Вашими документами.
- Яким чином я можу оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон через Посольство?
Відповідь можна переглянути за цим посиланням.
- Чи можу я під час оформлення у Посольстві нового паспорту громадянина України для виїзду за кордон викласти своє прізвище/ім`я відповідно до їх написання в документах, виданих компетентними органами Угорщини?
Відповідь:
На письмове прохання громадянина написання прізвища та імені латинськими літерами може бути виконано відповідно до їх написання у документах, виданих відповідними органами іноземної держави.
- Чи можу я оформити довіреність по пошті, або моя присутність у Посольстві при цьому є обов’язковою?
Відповідь:
Нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві буде посвідчуватися консульською посадовою особою у нотаріальному порядку.
- Чи зобов’язаний я звертатися до дипломатичного представництва або консульської установи України з метою постановки на консульський облік, якщо я тимчасово або постійно проживаю за кордоном?
Відповідь:
Прийняття на консульський облік здійснюється на добровільній основі, за винятком прийняття на облік дітей-громадян України, усиновлених іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном, на підставі заяви громадянина України або його законного представника, яка подається до ЗДУ особисто або надсилається поштою.