• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Magyar nyelv
Посол України в Угорщині взяла участь у конференції «Україна після виборів: що далі» в «Дунайському Інституті» в Будапешті
Опубліковано 25 квітня 2019 року о 18:00

25 квітня 2019 року в «Дунайському Інституті» пройшла конференція «Україна після виборів: що далі» за участю Спеціального представника Державного департаменту США у справах України Курта Волкера.

У своїй промові К.Волкер, зокрема, наголосив, що Україна заслуговує на ті з самі можливості, що і інші країни. За останні 5 років вона досягла більше процесу в реформах, ніж за увесь попередній період, але, звісно, багато завдань ще стоїть попереду. В умовах цих грандіозних змін світ має підтримати Україну, особливо, беручи до уваги, що здійснюються вони в умовах триваючої російської агресії, яка намагається завадити прагненню українського народу самостійно визначати своє майбутнє. Росія не хоче бачити Україну успішною та стабільною. Натомість успіх України в подальшому сприятиме і демократичним процесам у самій РФ.

К.Волкер підтримав продовження діалогу в Норманському форматі та реалізацію Мінських домовленостей для припинення російської агресії, відзначивши, що Україна виконує свою частину, натомість РФ і надалі ухиляється від цього, а також наголосивши, що й надалі не забезпечено тривале припинення вогню. Він також висловився за розміщення тимчасової миротворчої місії ООН на окупованій РФ  території на Сході нашої держави.

Щодо українсько-угорських відносин К.Волкер зазначив, що поділяє угорську позицію щодо необхідності забезпечення прав національних меншин, водночас всі громадяни мають знати державну мову, то ж це питання може бути вирішене шляхом двосторонніх переговорів між Україною та Угорщиною і не має переноситися  в площину відносин України з НАТО  шляхом застосування угорського вето на зустрічі на високому та найвищому рівнях у рамках КУН.

В ході обговорення Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп звернулася до учасників заходу і підкреслила, що президентські вибори в Україні були демократичними, чесними і прозорими, що визнали як всередині країни, так і поза її межами. Посол наголосила, що в другий тур не пройшли проросійські кандидати і зовнішньополітичний курс держави на вступ до НАТО та ЄС, закріплений також у Конституції України, залишається незмінним.

Л.Непоп окремо зупинилася на російській агресії, підкресливши, що і в цьому питанні позиція залишається незмінною. Україна буде боротися, доки ми не отримаємо назад окуповані Крим та частину Донбасу.

РФ має припинити обстріли, вивести свої війська та зброю, звільнити українських бранців Кремля, повернути контроль над нашим кордоном.

Україна і надалі продовжить взаємодію в рамках Нормандського формату. Ми готові до контактів з РФ у цьому форматі та за посередництва наших іноземних партнерів. В контексті останнього Посол особливо наголосила на важливій ролі США загалом і К.Волкера як Спеціального представника зокрема та подякувала за однозначну підтримку України Вашингтоном.

Л.Непоп відзначила, що на порядку денному залишається і ініціатива щодо миротворчої місії ООН на всій території окупованого Донбасу.

Санкції проти РФ мають бути збережені і посилені.

Нагадавши про минулорічний напад РФ на українські військові кораблі у нейтральних водах Чорного моря, внаслідок чого було захоплено в полон 24 українських військових моряки, Посол закликала партнерів якомога швидше розгорнути Постійну моніторингову місію в Чорному, Азовському морях та Керченській протоці.

Окрему увагу Л.Непоп приділила підписаному вчора російським президентом указу про спрощений порядок видачі російських паспортів жителям окупованої частини Донбасу, що є спробою виправдати та легітимізувати військову присутність там Росії.

Це втручання Росії у внутрішні справи, брутальне порушення суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України, повне попрання своїх зобов'язань у рамках Мінських домовленостей, порушення міжнародного гуманітарного права, що забороняє окупаційній владі змінювати громадянство жителів окупованих територій.

Російська Федерація знову перетнула червоні лінії та відверто і нахабно торпедує мирний процес на Донбасі.

Стратегія РФ та сама, що і в інших інспірованих нею конфліктах, – створити правовий та гуманітарний привід для подальшої агресії.

Головна мета РФ – дестабілізувати внутрішню ситуації в Україні після виборів, продовжити ескалацію та агресію.

Посол закликала Угорщину, всіх міжнародних партнерів вжити рішучих заходів, щоб засудити ці дії Москви, посилити політичний та санкційний тиск, щоб змусити зупинити агресію.

Коментуючи ухвалення закону про державну мову, Л. Непоп відзначила, що він містить також положення про подовження перехідного періоду імплементації ст. 7 Закону "Про освіту", що є виконанням Україною рекомендації Венеціанської Комісії, і висловила сподівання на те, що це позитивно вплине і на українсько-угорський діалог.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux