• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Magyar nyelv
Інтерв'ю Посла України в Угорщині Ю.Мушки газеті "Вілаггздашаг"
Опубліковано 17 березня 2014 року о 18:16

17 березня 2014 року провідна економічна газета Угорщини Вілаггаздашаг опублікувала на своїх шпальтах інтерв’ю Посла України в Угорщині щодо ситуації в Україні. Відповідна публікація також розміщена на інтернет-сторінці зазначеного видання.  

На запитання журналіста щодо економічних наслідків складної політичної ситуації в Україні Посол повідомив, що світовий ринок відреагував на події в Україні, насамперед, зростанням цін на зернові, адже Україна входить до трійки найбільших світових експортерів продуктів харчування. Також було поінформовано про зняття ЄС в односторонньому порядку торговельних обмежень для українських товарів з тим, аби Україна якнайшвидше приєдналася до зони вільної торгівлі з ЄС, яка є складовою частиною майбутньої асоціації України з ЄС.

На коментар щодо підняття Росією практично вдвічі ціни на газ для України Посол зазначив, що ціни останніх місяців були радше політичними. Наразі основне завдання полягає у диверсифікації джерел енергопостачання. Хорошим прикладом у цьому контексті можуть слугувати минулорічні реверсні поставки газу через Угорщину. На відповідне запитання Посол наголосив, що Україна була і залишатиметься надійним транзитером газу до Європи, а також спростовував інформацію, що лунає у російських ЗМІ, стосовно ненадійної охорони українських атомних станцій. Також було зазначено, що внутрішньополітичні події в Україні не мали негативного впливу на відносини України з Угорщиною: двостороння співпраця триває; експорт української електроенергії до Угорщини стабільний і в майбутньому зростатиме; немає перешкод у перетину спільного кордону; здійснюються поставки товарів; незабаром може бути відновлене постачання газу до України через Угорщину. Також було висловлено думку про те, що у випадку припинення Росією газопостачання до України, можуть виникнути нові реалії.

У контексті подій в АР Крим Посол зазначив, що від’єднання Криму було ініційоване нинішнім „керівництвом” півострова та охоче підтримане Росією, яка швидко визнала так звану „декларацію про незалежність Криму”. Водночас, було наголошено на тому, що зазначена незалежність протизаконна, суперечить Конституції України та іншим законодавчим актам. У зв’язку з цим українська сторона у відповідній вербальній ноті на адресу МЗС РФ висловила рішучий протест з приводу вищенаведених прагнень Криму та реакції на них з боку Кремля. Заява Держдуми РФ щодо підтримки результатів кримського референдуму, результати якого були відомими наперед, також була недружнім жестом. Після заяви російського парламенту про підтримку намірів Криму приєднатися до РФ, МЗС України у черговій вербальні ноті заявило, що дії російської сторони протизаконні, суперечать усім двостороннім угодам, міжнародному праву, а також порушують той міжнародний порядок, який був встановлений на основі міжнародних документів 1975, 1992 та подальших років.

На запитання про те, чи дострокові президентські вибори сприятимуть вирішенню кризи в Україні, було наголошено на необхідності загального зміцнення та стабілізації ситуації в країні. Посол розповів про невдалі спроби російської сторони дестабілізувати ситуацію у південних та східних областях України. Була висловлена думка про те, що так звані „зелені чоловічки” мали на меті відпрацювання абхазького сценарію, однак невійськове протистояння українців та уникання провокацій призвело до поразки вищезазначених планів. У цьому контексті було висловлено сподівання на політичне вирішення ситуації, що склалася. Україну однозначно підтримує уся міжнародна спільнота, ЄС, США, ООН, ОБСЄ, які категорично засудили дії Росії та закликали Москву до поваги територіальної цілісності України, міжнародного права та власних міжнародних зобов’язань; в іншому випадку Кремлю загрожують серйозні міжнародні санкції. Також було наголошено на необхідності уникнення кровопролиття, чим пояснюється запровадження Заходом економічних санкцій у відповідь на воєнну агресію.

На відповідне запитання журналіста Посол повідомив про об’єднання українського населення проти зовнішньої агресії та категорично виключив можливість розколу України, зазначивши, що як на сході, так і на заході України сповідується думка щодо територіальної цілісності України та неможливості того, щоб суверенітет Української держави був предметом дискусій.

На запитання щодо можливого членства України в НАТО Посол зазначив, що саме Росія змушує Україну до такого кроку. Раніше Українська держава почувала себе в безпеці, зокрема і завдяки гарантіям, отриманим згідно з Будапештським меморандумом 1994 року. У цьому контексті було висловлене сподівання, що Росія таки дотримуватиметься положень згаданого Меморандуму, адже в іншому випадку буде підірвано основні засади міжнародної безпеки та міжнародного права.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux