• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Magyar nyelv
Інтерв'ю Посла України в Угорщині Ю.Мушки інтернет-виданню "Кітекінто"
Опубліковано 15 березня 2014 року о 18:12

15 березня ц.р. найбільше інтернет-видання Угорщини, яке спеціалізується на висвітленні зовнішньополітичної  тематики – Кітекінто – опубліковано інтерв’ю Посла України в Угорщині Ю.Мушки щодо ситуації в Україні.

На відповідне запитання журналіста Посол повідомив, що головним завданням та пріоритетом України на сьогодні є збереження територіальної цілісності. Основні надії при цьому покладаються на дипломатичні зусилля, адже Українська держава не хоче кровопролиття та переконана, що за допомогою збройних сил не можна вирішити жодних проблем. Угорщина, як і інші держави-члени ЄС та НАТО, повною мірою підтримують збереження суверенітету і територіальної цілісності України. Свідченням цьому є, зокрема, візит Міністра закордонних справ Угорщини як головуючої у В-4 держави до Києва, Донецька та Закарпаття.

На запитання щодо підтримки України з боку ЄС, Посол зазначив, що не лише ЄС, а й усі міжнародні організації, Рада Безпеки ООН та великі держави світу приділяють посилену увагу ситуації в Україні. У цьому контексті було поінформовано про запровадження Європейським Союзом перших санкцій проти Росії, а також про готовність до вжиття більш жорстких кроків у тому випадку, якщо Росія підтримає результати референдуму в Криму та прагнення так званої „кримської влади” приєднатися до РФ, що є цілком неприйнятним з точки зору міжнародного права.

На запитання про те, чи не слід розцінювати реакцію ЄС та США на події в Україні як нерішучу, адже жодних практичних кроків дотепер зроблено не було, Посол зазначив, що як громадянин України він поділяє думку щодо необхідності більш рішучих та швидких кроків з боку ЄС та США; водночас, як дипломат він розуміє потребу узгодження дій, вироблення спільної позиції та вжиття поетапних кроків. У даному випадку введення санкцій є реакцією не на певне діяння, а на небажання країни відновити порушений міжнародний правопорядок. Отож, Росії було зроблено попередження, і якщо вона не прислухається до відповідних закликів – будуть запроваджені санкції.

На коментар журналіста щодо того, що у відповідь на воєнні дії Росії з боку ЄС чи НАТО не були вжиті жодні конкретні кроки, які б стримали Кремль від подальшої агресії, було висловлено думку про те, що націлювати зброю один одного – не найкраще рішення, адже лише питання часу – коли вона вистрілить. Отож, в даному випадку не слід змагатися силами – наголосив Посол, зазначивши водночас, що воєнні кораблі НАТО присутні в акваторії Чорного моря та проводять спільні навчання з болгарським і румунським флотом.

На запитання про те, чи Україні вдасться зберегти Крим, Посол підкреслив, що приєднання Криму до РФ створило б цілком нові реалії, які не мають прецеденту. Очевидно, що такий крок мав би дуже серйозні наслідки, його ніхто б не визнав. Конфлікти, які мали місце у світі дотепер, не свідчать про невизнання територіальної цілісності Грузії чи Азербайджану, наприклад. Те, що певні території так би мовити відокремлені – це одна річ, однак переважна більшість країн світу, у тому числі й Україна, не визнає їх. Отож, це не може бути прикладом для посилання. Також було наголошено на тому, що приналежність Криму до України не можна ставити під сумнів, адже тоді під перегляд може потрапити весь світовий порядок, встановлений після Другої світової війни та закріплений Заключним актом НБСЄ 1975 року, порушення якого означатиме нівелювання всієї системи міжнародного права. У такому випадку значення матиме лише сила. Отож, якщо Росія зробить той крок, про який говорилося вище – вона повністю зруйнує увесь світовий порядок.

На запитання щодо ступені готовності до війни Посол підкреслив, що Україна притримується позиції та зовнішньополітичної доктрини відсутності ворогів та сповідує переконання, що її сусіди – також цивілізовані держави, і в регіоні немає такої країни, яка б створювала безпосередню загрозу нашій державі. Київ виходить з положень Будапештського меморандуму 1994 року, держави-підписанти якого виступили гарантами територіальної цілісності та суверенітету України, адже у нинішньому світі не можна опиратися на те, у кого є зброя, а в кого її немає, бо такий підхід призвів би до глобальної катастрофи.

У контексті розділеності України було наголошено на тому, що певні відмінності у внутрішньополітичних поглядах чи розбіжності у підходах до вирішення проблем не можуть призвести до розділеності країни чи поставити під сумнів її суверенітет або територіальну цілісність. Це внутрішньополітичні справи України, які будуть успішно вирішені. Водночас, проблема в тому, що у нинішній ситуації йдеться не про внутрішні справи, а про зовнішнє втручання, яскравими прикладами якого є так званий „загальнокримський референдум” та раптова поява „зелених чоловічків” на російській бронетехніці та з російською зброєю. Також було наголошено, що попри історичні та культурні відмінності жителі як західних, так і східних регіонів України вважають себе українцями. Так, позиція кримських татар дає всі підстави стверджувати, що нині вони є „найбільшою мірою” українцями. Не меншу повагу викликають й українські військовослужбовці, які невоєнними методами протистоять агресії та не піддаються на жодні провокації.

У контексті планів ЄС та США надати Україні макроекономічну допомогу Посол наголосив, що Україна не має наміру жити за рахунок зовнішнього фінансування. Водночас, зазначені кредитні кошти потрібні для запуску механізму подолання економічної кризи та забезпечення економічного зростання, за допомогою якого буде створено краще майбутнє.

Наприкінці Посол повідомив про значну вірогідність підписання політичної частини Угоди про асоціацію Україна – ЄС ще в березні ц.р; рішення ЄС зняти в односторонньому порядку торговельні обмеження для українських товарів; можливість запровадження у близькому майбутньому безвізового режиму ЄС для громадян України.      

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux