• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Magyar nyelv
Інтерв'ю Посла України в Угорщині Ю.Мушки газеті "Мадяр Немзет"
Опубліковано 11 березня 2014 року о 14:50

11 березня ц.р. у центральній угорській газеті „Мадяр Немзет” опубліковано інтерв’ю Посла України в Угорщині Ю.Мушки щодо ситуації в Україні.

На запитання журналіста щодо того, наскільки нинішній Уряд України тримає під контролем ситуацію в країні,  Посол зазначив, що протягом останніх днів Верховна Рада України ухвалила ряд законодавчих актів, спрямованих на відновлення діяльності правоохоронних органів України. Новостворений Кабінет Міністрів України користується підтримкою більшістю населення України, а також міжнародних організацій, ЄС та США, свідченням чому є, зокрема, безпрецедентна участь Прем’єр-міністра України А.Яценюка у засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС. Окрім Росії, ніхто не піддає сумніву легітимність нового Уряду України. Було підкреслено, що керівництво України повною мірою контролює ситуацію в країні та вживає усіх необхідних кроків з метою якнайшвидшої нормалізації як політичного, так і економічного становища у державі.

На запитання стосовно скасування ВРУ Закону України „Про засади державної мовної політики” Посол наголосив, що згадане рішення було політичним і не спрямоване проти національних меншин України, та поінформував про те, що В.о. Президента України О.Турчинов наклав вето на відповідний закон. Представники національних меншин, які проживають в Україні, беруть участь у розробці проекту нового мовного закону України,  їхні пропозиції враховуються. Посол також запевнив, що метою офіційного Києва є ухвалення такого законодавчого акту, який гарантуватиме повноцінне забезпечення закріплених у міжнародних документах прав національних меншин. Водночас, до ухвалення такого документа чинним залишатиметься закон 2012 року.

У контексті ситуації в АР Крим Посол наголосив, що йдеться про воєнну агресію, яка порушує міжнародні норми і зобов’язання. Було роз’яснено, що не кримське населення вжило кроків з метою відокремлення від України, а іноземні озброєні військові, у порушення основних принципів міжнародного права, зайняли територію АР Крим, що є неприйнятним. Саме тому Київ вимагає від держав-гарантів Будапештського меморандуму та міжнародних організацій вжити рішучих заходів з метою збереження територіальної цілісності України. Водночас, Посол запевнив щодо стабільності ситуації у Закарпатській області та відсутності загрози для національних меншин краю.

На запитання про те, на які поступки готова піти Україна для врегулювання ситуації, було зазначено, що Київ заінтересований у мирному вирішенні ситуації, що склалася, та докладає з цією метою максимальних зусиль. Водночас, як наголошував Прем’єр-міністр України, Українська держава не відмовиться від жодного квадратного метра своєї території. Також було поінформовано про те, що Україна запропонувала державам-членам ООН, ОБСЄ, Ради Європи, НАТО та СНД можливість проведення консультацій у Києві та формування міжнародної делегації для переговорів з Росією. Київ також погодився на пропозицію щодо діяльності місії ОБСЄ. Україна готова до переговорів. Однак, на жаль, наразі Москва не продемонструвала готовність до діалогу з Києвом, а спостережні місії ООН та ОБСЄ не змогли розпочати свою роботу, оскільки їх не пустили на територію Криму. Водночас, було рішуче  наголошено на тому, що територіальна цілісність України та приналежність Криму не можуть ставитися під сумнів та бути предметом переговорів.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux