• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Magyar nyelv
Коментар МЗС України з нагоди відзначення Міжнародного дня підтримки жертв катувань
Опубліковано 26 червня 2018 року о 19:13

26 червня Україна разом із міжнародним співтовариством відзначає Міжнародний день підтримки жертв катувань. 

Україна є учасницею всіх міжнародно-правових інструментів, спрямованих на подолання цього ганебного явища. Беззастережне виконання цих договорів, і, насамперед, Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження чи покарання та факультативного протоколу до неї має бути мірилом відданості українців правам людини та демократичним цінностям. Українська держава ефективно співпрацює з Підкомітетом з попередження катувань та Європейською комісією проти тортур та спрямовує свої зусилля на попередження катувань у місцях позбавлені волі.

Уже понад чотири роки поспіль Російська Федерація як держава-агресор щоденно чинить злочини проти громадян України - вдається до тортур, психологічного тиску щодо незаконно утримуваних і засуджених українських громадян як на території РФ, так і на тимчасово окупованих територіях нашої держави. 

Регулярний моніторинг спеціалізованими міжнародними механізмами із дотриманням принципів безперешкодного доступу до всіх місць позбавлення волі і повної приватності співбесід з усіма затриманими на тимчасово окупованих територіях досі є неможливим та відкидається Росією та її окупаційною адміністрацією. Черговим свідченням цього став нещодавній візит Спеціального доповідача ООН з протидії катуванням Нільса Мельцера, якому РФ відмовила у допуску до місць утримання в окупованому Криму. Водночас, Спецдоповідач мав змогу зустрітись з багатьма жертвами катувань та жорстокого поводження, яким вдалося покинути Крим. Ситуація також ускладнена тим, що російська Федерація на відміну від Україна не є стороною Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, а отже Підкомітет проти катувань не має можливості здійснювати моніторинг у Росії. Ця країна також майже припинила співпрацю з Спеціальними процедурами РПЛ, зокрема візит до РФ Спеціального доповідача ООН з протидії катуванням вже двічі було скасовано.

Вчора, Міністерство закордонних справ України спільно зі Службою безпеки України провели спільний відкритий брифінг для представників дипломатичного корпусу щодо злочинів Російської Федерації, а також її окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях України, зокрема застосування тортур до заручників та незаконно утримуваних осіб. Переконані, що можливість почути безпосередні свідчення колишніх заручників та незаконно утримуваних осіб обов’язково сприятиме консолідації міжнародної спільноти навколо допомоги жертвам цих злочинів та протидії подальшим серйозним порушенням прав людини з боку країни–агресора. Посилення тиску міжнародної спільноти на Росію вкрай важливе у питанні звільнення українців - політв'язнів і заручників, які незаконно утримуються в Росії, на тимчасово окупованих територіях частин Донецької та Луганської областей та в Криму.

Нагадуємо Російській Федерації, що вона є стороною Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання та Європейської конвенції про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню та вимагаємо від Росії виконувати свої міжнародні зобов’язання у повному обсязі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux