• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Magyar nyelv
Звернення Надзвичайного і Повноважного Посла України в Угорщині Л.Непоп до української громади Угорщини
Опубліковано 16 жовтня 2019 року о 11:16

ШАНОВНА УКРАЇНСЬКА ГРОМАДО УГОРЩИНИ!
13 жовтня в Угорщині відбулися місцеві вибори, в ході яких також обиралися органи самоврядування національних меншин, у тому числі української.
Україна завжди високо цінувала внесок української громади Угорщини в збереження та популяризацію української культури, мови і традицій; її сприяння зміцненню українсько-угорських відносин; а з 2014 року - ще і практичну допомогу в мобілізації міжнародної підтримки для подолання російської агресії проти України.
У свою чергу, попри всі ті виклики, що стоять перед нашою державою в контексті відновлення територіальної цілісності та миру, а також проведення реформ, Україна докладала і продовжує докладати послідовних зусиль для підтримки закордонних українців.
Україна чітко дотримується принципу невтручання у внутрішні справи наших партнерів і ще раз продемонструвала це в ході проведення місцевих виборів в Угорщині.
Водночас ми не можемо не висловити своє публічне занепокоєння у зв’язку з тим, що за результатами виборів до органів самоврядування українців Угорщини потрапили і ті, хто раніше своїми вчинками чи висловлюваннями ставили під сумнів територіальну цілісність і суверенітет України.
Ми розуміємо, що гібридна війна Росії проти України ведеться на всіх напрямках. Так само чітко усвідомлюємо, як легко можна було стати жертвою російської пропаганди та маніпуляцій, особливо на початку російської агресії, коли бракувало правдивої інформації і усе міжнародне співтовариство мало мобілізуватися, щоб протидіяти також і інформаційній війні.
Водночас сьогодні, коли увесь світ розуміє, про що йдеться, відсутність публічної позиції про переосмислення попередніх дій та висловлювань, які ставили під сумнів територіальну цілісність України і намагалися виправдати російську агресію проти нашої держави, може свідчити лише про усвідомлене підігрування Москві в її агресії проти України.
Переконана, що українська громада має право очікувати на публічні роз’яснення позиції щодо зроблених раніше заяв і дій, спрямованих проти територіальної цілісності України, які також були публічними.
Питання територіальної цілісності ніколи не було і не буде для нас предметом для компромісів.
Так само не було і не буде предметом для компромісів питання взаємодії з тими, хто виступає проти територіальної цілісності нашої держави, підтримує окупацію Росією частини нашої території чи ж закликає до перегляду кордонів.
Переконана, що такої позиції і надалі дотримуватиметься також українська громада Угорщини, яка вже не один раз продемонструвала свою підтримку України разом з нашими угорськими партнерами, які залишаються поруч з нами і підтримують єдність позиції Європейського Союзу щодо здійснення санкційного тиску на Росію для відновлення територіальної цілісності та миру в нашій державі.
В умовах триваючої гібридної війни РФ проти України і світу надзвичайно важливо не дати можливості зруйнувати нашу єдність та міжнародну підтримку, знищивши її зсередини.
Закликаємо українців Угорщини, які насправді вболівають за долю України і українсько-угорських відносин, об’єднатися і не дозволити маніпулювати собою.
Ми готові до взаємодії з усіма українськими організаціями та представниками, які стоять на цих позиціях, і виключаємо можливість співпраці з тими, хто ставить під сумнів територіальну цілісність нашої держави чи намагається розсварити українців та угорців, маніпулюючи історією.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux