• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Magyar nyelv
В Будапешті пройшла конференція «Агресія Росії проти України в контексті гібридної війни РФ проти Заходу» в рамках Українського місяця «Україна у фокусі»
Опубліковано 05 червня 2019 року о 20:46

5 червня 2019 року в Посольстві ФРН в Угорщині в рамках цьогорічного Українського місяця «Україна у фокусі», який проводиться спільно Посольствами України, Канади, Нідерландів, ФРН та США в Угорщині, відбулася конференція на тему «Агресія Росії проти України в контексті гібридної війни РФ проти Заходу».

Відкриваючи захід, Заступник Посла ФРН в Угорщині Клаус Д.Стрейхер зазначив, що Посольство Німеччини з задоволенням приєдналося цього року до клубу друзів України в рамках Українського місяця «Україна у фокусі», та наголосив, що сьогоднішня конференція покликана привернути увагу не тільки до ситуації в Україні, а й до ролі Росії, яку вона відіграє в подіях, що відбуваються. Клаус Д.Стрейхер підкреслив важливість та символічність першого візиту Президента України В.Зеленського до Брюсселя та підтримки останнім європейського та євроатлантичного  курсу України.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп наголосила, що російська агресія проти України триває з 2014 року і Москва не здійснює кроків для її припинення. З учора загинули 3 українських військовослужбовці, 3 були поранені.

Цього місяця Євросоюз має розглянути продовження санкцій проти Росії і ми розраховуємо на подальший міжнародний тиск на РФ і його збільшення з тим, щоб відновити територіальну цілісність і мир в Україні.

Посол підкреслила, що саме в ці дні, 4-5 червня, відбувається перший закордонний візит новообраного Президента України Володимира Зеленського до Брюсселя, що є символічним як з точки зору реалізації курсу нашої держави на європейську та євроатлантичну інтеграцію, так і в контексті продовження реформ та нашого першочергового завдання - припинення російської агресії. А 5 червня в Мінську відбувається засідання Тристоронньої Контактної Групи.

Л.Непоп також привернула увагу до важливості питання звільнення українців, що перебувають у полоні, наголосила на невиконанні Росією рішення Міжнародного трибуналу щодо звільнення захоплених у полон українських військових моряків і суден, підкреслила, що як відкритий напад на українські суда в нейтральний водах Чорного моря у листопаді минулого року, так і нещодавнє рішення щодо видачі російських паспортів мешканцям окупованих територій є свідченням прагнення Москви до подальшої ескалації напруженості.

Посол підкреслила, що Москва використовує проти України усі методи – політичний та економічний тиск, енергетичний шантаж, військові методи з тим, щоб примусити відмовитися від курсу на зміцнення демократії і руху до НАТО і ЄС.  Водночас усі ці методи також застосовуються і проти наших партнерів, щоб, підсилюючи їх масивною дезінформацією, зруйнувати євроатлантичну єдність і солідарність.  Саме тому для протидії цій гібридній війні необхідно діяти разом.

Директор Управління Східної Європи Державного департаменту США Бредлі Фреден у своєму виступі приділив увагу традиційним та нетрадиційним інструментам та методам ведення гібридної війни Росією  на території України, включаючи кібератаки, здійснення терористичних актів на території України, економічний та енергетичний тиск. Б.Фреден окремо зупинився на цілях, які переслідує Росія в контексті війни в Україні, та кроках, які є необхідними для підтримки України у протистоянні російській гібридній війні.

Професор угорського католицького університету Анраш Рац наголосив, що сьогодні  важливо не плутати поняття  та називати речі своїми іменами, а саме  не вживати слова «сепаратисти» по відношенню до  осіб, що беруть участь у війні на Сході України, адже мова йде про сили, що формуються, керуються та підтримуються Росією, а присутність росіян на Сході України є беззаперечним фактом. Експерт окремо зупинився на тих  уроках, які  слід винести за 5 років війни в Україні, та на змінах  та еволюції методів ведення війни Росією.

Член правління Ради зовнішньої політики „Українська призма” Ганна Шелест зауважила, що Президент України В. Зеленський  підтримуватиме  курс України на ЄС та НАТО, про що свідчить його візит до Брюсселя. Але, як зазначила експерт, сьогодні важливо говорити не тільки про те, як і куди рухатиметься Україна, а також  про те, як і куди рухатиметься міжнародна спільнота, міжнародні організації у відповідь на нові виклики та  провокації Росії. Український експерт ввдзначила, що успіх реваншу Росії шляхом повернення до ПА РЄ слугуватиме  підтвердженням  для Росії  успішності її тактики, яка полягає в збільшенні тиску і неповазі до міжнародного права.

Учасники заходу наголосили на необхідності продовження тиску міжнародної спільноти на РФ аж до повного відновлення суверенітету та територіальної цілісності України та безумовного дотримання Кремлем міжнародного права.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux