• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Magyar nyelv
В Будапешті відбулася конференція «10 років Східного партнерства: сучасний стан, виклики і бачення», організована Посольствами Румунії, Польщі, Грузії, Молдови та України за підтримки Представництва ЄК
Опубліковано 21 травня 2019 року о 14:41

21 травня 2019 року в Будапешті відбулася конференція «10 років Східного партнерства: сучасний стан, виклики і бачення», організована Посольствами Румунії, Польщі, Грузії, Молдови та України за підтримки Представництва Європейської Комісії.

Відкрив захід Посол Румунії в Угорщині Маріус Лазурка, який від імені румунського головування наголосив на важливості ініціативи СхП та необхідності обговорення сучасних викликів  у світлі  подальшого  успішного розвитку  Ініціативи.

З вступними словами також виступив Посол Грузії в Угорщини Заал Гогзадзе, який підкреслив рушійну роль СхП у процесі розбудови та посилення інституцій та економіки Грузії, водночас заначивши, що, окрім економічних показників та співробітництва в рамках СхП, важливим є і підтримання на порядку денному питання територіальної цілісності та суверенітету країн-учасниць.

Посол Молдови в Угорщині Олег Цулеа у своєму вітальному слові відзначив позитивну динаміку  розвитку регіону протягом  останніх 10 років та  необхідність реалізації пріоритетів до 2020р., окремо наголосивши на важливості   отримання допомоги з боку  європейських колег у цьому процесі.     

Посол України в Угорщині Любов Непоп у своїй промові привернула увагу до заходів  високого рівня з нагоди відзначення 10-ї річниці заснування СхП, що пройшли у Брюсселі 13-14 травня ц.р., і наголосила, що сьогодні важливо визначити стратегію наших подальших дій. Диференційований підхід, беручи до уваги, що три країни СхП – Україна, Грузія та Молдова підписали угоди про асоціацію і визначили євроінтеграцію своїм курсом, а також відповідно до ст. 49 Лісабонського договору мають право на членство в ЄС, а тому потребують і надання їм перспективи такого членства; орієнтованість на результат і з цією метою більша відкритість до імплементації практичних ініціатив, які забезпечують таку інтеграцію в дії; застосування підходу «більше за більше» не лише в розумінні більшої підтримки за більший результат, а і в розумінні більшої підтримки у випадку більш амбітних цілей – ці принципи мали би бути в основі такого подальшого стратегічного бачення. Посол також підкреслила, що не випадково тема дезінформації була обрана всіма учасниками сьогоднішньої конференції. Це демонструє розуміння важливості інформації для досягнення наших цілей. Л.Непоп нагадала, що у 2014 році РФ незаконно анексувала Крим та розпочала збройну агресію на Сході України саме використовуючи фейки про «фашистську націоналістичну Україну, яка позбавляє прав російськомовне населення і яка є країною, що не відбулася», а потім насадила на цей наратив і тезу про «громадянську війну в Україні». Посол підкреслила: «З 2014 року нам вдалося досягти, що наші партнери розуміють і не говорять про «громадянську війну», але ми все ще чуємо про «конфлікт на Сході України» замість російської агресії. Щоб знаходити вірні відповіді на виклики і боротися з дезінформацією, важливо, щоб ми всі почали називати речі своїми іменами. Сподіваюся, що цьому сприятиме і сьогоднішня конференція.»

В ході заходу з доповідями щодо протидії російській пропаганді як важливого елементу розвитку СхП і реалізації євроінтеграційних прагнень України, Молдови та Грузії виступили Керівник правління Грузинського центру з питань безпеки та розвитку Леван Долідзе, експерт Фонду сучасної демократії Молдови Корнел Цуреа, Головний редактор «StopFake.org», Директор Могилянської школи журналістики Євген Федченко та Начальник відділу СхП МЗС Польщі Малгожата Латкєвіч-Павлак.  

Грузинський експерт Леван Долідзе у своїй доповіді «Європейська інтеграція Грузії  в еру інформаційної війни» окремо наголосив  на необхідності комунікаційної стратегії для всіх країн, метою якої має бути проактивність та злагоджена активна боротьба з російською пропагандою. Важливим елементом у цьому процесі повинна бути чітка позиція європейських партнерів у підтримці  невідворотності європейського курсу таких країн як Україна, Грузія та Молдова.

Експерт з Молдови Корнел Цуреа у доповіді «Молдова та Україна - два шляхи боротьби з дезінформацією: внутрішній та зовнішній виміри» провів паралелі між ситуацією боротьби з російською пропагандою в Молдові та  Україні, зазначивши, що політика останньої є більш рішучою та  результативною.

Головний редактор «StopFake.org», Директор Могилянської школи журналістики Євген Федченко у своїй доповіді «Боротьба з дезінформацією у  світі пост-правди: уроки України» розповів про особливості, методи впливу та різні форми російської пропаганди та дезінформації в Україні та за її межами. Експерт окремо підкреслив, що  загрозу складають не  просто «неправдиві новини»,  а процес їх  перетворення у  «неправдиві наративи», які, в свою чергу, впливають на суспільну думку та прийняття політичних рішень.

Начальник відділу СхП МЗС Польщі Малгожата Латкєвіч-Павлак наголосила на важливості практичних кроків з боку країн-учасниць СхП, які визначили євроінтеграцію своїм курсом, назвавши першочерговим завданнями адаптацію законодавства  до права ЄС, поглиблення секторального співробітництва, включаючи лібералізацію фінансових інститутів та  інтеграцію у сфері торгівлі, а також підкреслила, що ці країни мають отримати перспективу членства.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux