8 травня 2019 року в рамках відзначення в Угорщині 205-ої річниці з дня народження Тараса Шевченка в Будапешті пройшов заключний захід, організований Посольством України в Угорщині разом з Державним самоврядуванням українців Угорщини, який розпочався спільним покладанням вінків до пам’ятника Кобзарю у сквері на площі Тараса Шевченка у центрі Будапешта та декламуванням віршів поета учнями недільної школи при ДСУУ і завершився концертом-реквіємом та панахидою за передчасно померлим Головою Державного самоврядування українців Угорщини Юрієм Кравченком у церкві святого Флоріана.
Звертаючись до учасників заходу, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп відзначила що проведення цього заходу було сплановане разом з ДСУУ та його Головою Юрієм Кравченком і тому не випадково, що сьогоднішній захід став своєрідною даниною пам’яті як Великому Кобзарю, так і покійному Юрію Кравченку, який докладав багато зусиль для підтримки України та популяризації її культури.
Шевченко вчив нас всіх: «Борітеся – поборете, Вам Бог помагає!». Закликав любити свою батьківщину і боротися за її свободу та незалежність. Вірив, що його мрія про єдину соборну Україну збудеться.
Після смерті Тараса Шевченка на нашу країну чекало ще дуже багато випробувань.
Ми пробували відновити свою незалежність, коли Російська імперія була зруйнована революцією 1917 року, створили Українську Народну Республіку, але не змогли її зберегти. Цього року ми відзначаємо 100-річчя відкриття Надзвичайної Дипломатичної Місії УНР в Угорщині і переконані, що Посольство України в Угорщині, відкрите після відновлення Незалежності у 1991 році, тут уже назавжди.
За наше прагнення до свободи нас намагалися знищити і сталінський режим організував Голодомор українського народу 1932-33 років. Ми вдячні Угорщині за визнання цього злочину геноцидом українського народу, вдячні самоврядуванням українців Сегеда та Ніредьгази, з якими минулого і цього року ми відкрили два нових пам’ятники-нагадування про жертви цієї трагедії. Користуючись нагодою, хочу всіх закликати підтримати петицію за визнання Голодомору, яку ініціювала українська громада Німеччини.
Мільйони українців, які вціліли після Голодомору і не потрапили до сталінських таборів, загинули під час ІІ світової війни. Сьогодні в День пам’яті і примирення ми згадуємо і їх в числі жертв злочинів нацизму.
«Пройшовши через усі ці випробування ми не втратили Шевченківської віри в своє майбутнє і відновили незалежність України у 1991 році. Але з 2014 року ми змушені її боронити проти російської агресії. Агресія триває. І як і в момент, коли ці слова були Шевченком лише промовлені, вони залишаються актуальними для нас і зараз: «Борітеся – поборете, Вам Бог помагає!». І в цьому відстоюванні України для нас була і залишається важливою підтримка наших партнерів та закордонних українців,» - наголосила Посол.
До присутніх з вітальним словом звернулася також Речник української громади у Державних Зборах Угорщини Бригітта Суперак.
У концерті-реквіємі взяли участь українські виконавці класичної музики Угорщини.