3 травня 2019 року в приміщенні Центру української культури та документації пройшов вечір пам’яті жертв Чорнобильської трагедії, організований Державним самоврядуванням українців Угорщини у співпраці з Посольством України в Угорщині.
Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп, звертаючись до учасників заходу, наголосила, що 8 грудня 2016 року резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 26 квітня було проголошено Міжнародним днем пам'яті про чорнобильську катастрофу.
Чорнобиль був глобальною проблемою, а тисячі людей, які працювали над ліквідацією катастрофи, насправді врятували не лише Україну, а і Європу від радіоактивного забруднення. Звісно, воно все одно поширилось на дуже велику відстань, але наслідки були б у рази страшнішими, якби не самопожертва українських героїв-ліквідаторів.
Чорнобиль – це одночасно і про найбільшу техногенну катастрофу та трагедію, і про неймовірну велич людського подвигу, і про те, які наслідки може мати злочинне ігнорування правди.
Поширення дезінформації у рамках сучасної гібридної війни РФ проти Заходу є не менш токсичним для майбутнього цивілізованого світу, ніж радіація.
«Сьогодні ми з Вами також у ситуації, коли все ще існують ті, хто намагається ігнорувати російську агресію проти України. І я хочу подякувати всім, хто нас підтримує в протидії цій агресії, хочу подякувати Угорщині за підтримку санкцій проти РФ і подякувати українській громаді Угорщини та світу загалом за те, що допомагає доносити правду,» - наголосила Посол.
Заступник Голови Державного самоврядування українців Угорщини Наталя Шайтош-Запоточна поділилася власними спогадами про Чорнобильську трагедію.
Захід завершився концертом-реквіємом за загиблими.