24 квітня 2019 року в Ніредьгазькому університеті пройшла конференція «Україна після президентських виборів».
Звертаючись до учасників заходу, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп наголосила, що вибори в Україні продемонстрували всьому світові, що наша держава є демократичною і вільною. Явка склала майже 62%, тобто у голосуванні взяли участь понад 17 мільйонів громадян. Процес виборів пройшов без серйозних порушень. І це визнали наші міжнародні партнери. То ж вибори є легітимними, прозорими і демократичними.
Не меншу відданість демократичним принципам продемонструвала наша держава і з точки зору реагування на результати народного волевиявлення. Чинний Президент Петро Порошенко після оприлюднення результатів екзит-полів не лише визнав перемогу Володимира Зеленського і привітав свого опонента, а і висловив готовність надати йому допомогу, щоб ввести в курс справ, а також закликав світ підтримати новообраного Президента після його вступу на посаду. Така позиція викликала додаткову повагу як всередині країни, так і за її межами. Іноземні лідери привітали Володимира Зеленського з перемогою, а також подякували Петру Порошенку за ті досягнення, яких Україна досягла за час його президенства. 22 квітня громадяни України прийшли до Адміністрації Президента, щоб висловити свою повагу і вдячність Петру Порошенку – безпрецедентна акція в новітній історії нашої держави. На нашому шляху до демократії Адміністрацію Президента України пікетували, блокували і навіть штурмували. Вперше люди зібралися на Банковій, щоб висловити слова підтримки і подяки Президенту.
Посол підкреслила, що як проведені вибори, так і ситуація після них показують, наскільки сильно змінилася Україна, наскільки зросла роль і вага громадянського суспільства, як зміцнилася українська політична нація. Державність перестала бути декларативним словом. А це і є якнайкраще свідчення, що ми пройшли іспит на демократію.
Нинішні вибори, як і попередні президентські та парламентські, також продемонстрували, що серед населення і надалі немає підтримки радикальних політиків. Пам’ятаючи це, будь-які подібні звинувачення на адресу нашої держави не можуть мати підстав.
У другий тур не вийшли і проросійські кандидати. То ж українці підтримали збереження курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію, яке декларувалося обома кандидатами. Фіксація цього курсу також у Конституції України закріпила це прагнення українського народу на найвищому рівні. Саме тому в зовнішній політиці не очікуються зміни з точки зору напрямку нашого руху до НАТО і ЄС.
І головне – щодо питання російської агресії. Відновлення територіальної цілісності і миру в Україні, визнання ролі Мінських домовленостей і готовність продовжувати переговори в Нормандському форматі, як і першочергова увага до припинення вогню на Сході України, де продовжують гинути наші Захисники, а також до звільнення наших політичних в’язнів та військовополонених моряків залишається для України незмінним пріоритетом як до завершення терміну роботи Президента Петра Порошенка, так і після наступного вступу на посаду Володимира Зеленського.
Росія має припинити агресію проти нашої держави, звільнити окуповані території, вивести своїх військових і озброєння. Ми також маємо пам'ятати, що РФ веде гібридну війну не лише щодо України, а і щодо всього Заходу, а зупинити її є спільним завданням.
То ж ми і надалі розраховуємо на підтримку наших міжнародних партнерів у протидії російській агресії, збереженні та посиленні санкційного тиску на Росію, у просуванні на шляху до європейського та євроатлантичної інтеграції, а також у продовженні і пришвидшенні процесу реформ, що тривають в Україні.
З цієї точки зору ми розраховуємо і на підтримку Угорщини як нашого сусіда та члена НАТО і ЄС. І ми були і залишаємся готовими до активізації взаємодії з Будапештом на всіх напрямах.
З вітальними словами до учасників заходу звернулися також Ректор Ніредьгазького університету Еріка Фігула, Віце-спікер Державних Зборів Угорщини Шандор Лежак, мер Ніредьгази Ференц Ковач та Голова Загальних Зборів області Сабольч-Сатмар-Берег Оскар Шестак.