• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Magyar nyelv
В Ніредьгазі відкрито Пам’ятний знак жертвам Голодомору в Україні 1932-33 років
Опубліковано 18 квітня 2019 року о 08:30

17 квітня 2019 року в Ніредьгазі урочисто відкрито Пам’ятний знак жертвам Голодомору в Україні 1932-33 років, встановлений на території місцевої греко-католицької церкви Самоврядуванням українців м.Ніредьгаза за сприяння Консульства України в Ніредьгазі, а також греко-католицької  єпархії м.Ніредьгаза та парафіяльної області Саболч.

У рамках заходу священник Греко-Католицької Церкви Угорщини отець Тібор Ось  та священник Української Греко-Католицької Церкви в Угорщині отець Дем’ян Габорій провели спільну церемонію його освячення, яка завершилась панахидою по загиблих.

Звертаючись до присутніх, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп висловила вдячність Самоврядуванню українців міста Ніредьгаза та особисто його Голові Юдіт Софілканич за реалізацію такої важливої ініціативи у взаємодії з Консульством України в Ніредьгазі, а також керівництву Угорської Греко-Католицької Церкви за її підтримку.

Посол зауважила, що минулого року з ініціативи Самоврядування міста Сегед та його Голови Наталії Шайтош-Запоточної було відкрито пам’ятник жертвам Голодомору в Сегеді, встановлення якого підтримала Угорська Католицька Церква. «Глибоко символічно, що в обох випадках ми мали підтримку церкви. Духовна опора є важливою для кожного народу і в цьому контексті не можу не згадати і не подякувати закордонним українцям за підтримку в отриманні Православною Церквою України Томосу і повернення їй автокефалії,» - зазначила Л.Непоп.

Посол окремо подякувала всім українцям Угорщини, завдяки зусиллям яких були встановлені як ці два пам’ятники, так і пам’ятники жертвам Голодомору в Будапешті та Чоморі, а також високо відзначила їх допомогу в тому, щоб наші партнери якомога більше знали про Україну, пам’ятали про її минулі трагедії та підтримували її в сучасній боротьбі з російською агресією.

Згадавши важливий внесок у цей процес Голови Державного самоврядування українців Угорщини Юрія Кравченка, Посол наголосила, що його передчасна смерть стала важкою втратою для всієї української громади і для України в цілому.

Посол окремо подякувала Угорщині, яка визнала Голодомор 1932-33 років актом геноциду українського народу, та відзначила ту роль, яку в цьому процесі відіграла українська громада Угорщини загалом та Голова Товариства української культури Угорщини Ярослави Хортяні зокрема.

Л.Непоп подякувала Будапешту і за те, що він підтримує Україну і сьогодні в боротьбі за відновлення територіальної цілісності та миру в протидії російській агресії.

«Страшний злочин геноциду українського народу, здійснений сталінським режимом, мав на меті назавжди знищити прагнення українців до свободи, до збереження своєї ідентичності, до власної держави. Сьогодні ми знову змушені відстоювати це право. У боротьбі з російською агресією ледь не щодня гинуть наші Захисники, залишається окупованим Крим і частина Донбасу, українські політичні бранці та військовополонені моряки залишаються в російському полоні. Але ми продовжимо нашу боротьбу, адже пам'ять про Голодомор - страшне нагадування і пересторога для кожного з нас про те, чим загрожує нашому народу втрата Незалежності і Державності. Саме тому наш вибір на користь Гідності і Свободи завжди пролягає через боротьбу за нашу Державність як необхідну передумов для реалізації цього вибору. І саме тому, думаючи про ті страшні жертви, яких наш народ вже зазнав, і про ті, яких зазнає зараз, ми усвідомлюємо, що збереження нашої Держави було, є і має залишатися найвищою цінністю. Вшановуючи пам’ять безневинних жертв, ми ще раз нагадуємо собі і прийдешнім поколінням, що пам’ять про минуле потрібна для того, щоб не допустити повторення подібних злочинів і трагедій в майбутньому.

Сьогодні ми не маємо права схибити. Ми зробили свій вибір на користь Гідності, Свободи і Європейських Цінностей. Маємо його захистити. І розраховуємо в цьому на Вашу підтримку та підтримку міжнародних партнерів,» - зазначила Посол.

Директор Департаменту Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Отто Рона у своєму виступі зазначив, що Угорщина входить до числа тих країн, які вже визнали Голодомор геноцидом українського народу. Він закликав пам’ятати про трагедії, через які пройшли і український, і угорський народи і які позначилися на їхньому світосприйнятті, для недопущення повторення таких трагедій у майбутньому.

Голова Державного самоврядування українців м. Ніредьгаза Юдіт Софілканич наголосила на важливості збереження пам'яті про жертви Голодомору та ролі української закордонної громади в цьому процесі.

Консул-керівник Консульства України в Ніредьгазі Аркадій Гупало відзначив близькість українського та угорського народів, кожен з яких пережив важкі часи, спричинені тоталітарним радянським режимом.

Учасники заходу поклали спільний вінок та колиски, а також запалили свічки в пам’ять про жертви Голодомору в Україні 1932-33 років.

Завершився захід виконанням Державних Гімнів України та Угорщини.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux