• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Magyar nyelv
В Будапешті пройшла конференція «Відновлення територіальної цілісності України. Хорватський досвід мирної реінтеграції»
Опубліковано 16 квітня 2019 року о 10:08

15 квітня 2019 року в Будапешті пройшов третій захід у рамках ініційованої Президентом України Петром Порошенком Міжнародної платформи «Друзі деокупації Криму» - конференція «Відновлення територіальної цілісності України. Хорватський досвід мирної реінтеграції», спільно організована Посольствами України та Хорватії. Цьому заходу передували проведена 6 березня 2019 року конференція «Деокупація Криму: політика Заходу щодо невизнання та засвоєні уроки балтійських країн», спільно організована Посольствами України, Естонії, Латвії та Литви та угорським Центром євроатлантичної інтеграції і демократії, а також організована Посольствами України та Грузії в Угорщині конференція «Україна та Грузія: шлях до деокупації їх територій».

Відкриваючи захід, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп зазначила, що ціною значних людських втрат та самовідданої боротьби українського народу в 2014 році вдалося не дозволити російській агресії просунутися далі. Водночас Крим і частина Донбасу і надалі залишаються окупованими РФ, на Сході України триває війна, яка забирає життя наших захисників. Українські політичні в’язні і військові моряки залишаються в російському полоні.

Цього року в рамках  Міжнародної платформи "Друзі деокупації Криму" ми вже говорили про те, яким чином можна використати історичний досвід деокупації балтійських держав, а також які заходи вживаються Києвом та Тбілісі для звільнення їх окупованих територій. Сьогодні ми говоритимемо, яким має бути план після звільнення і як ми можемо використати досвід Хорватії. Україна не сумнівається у перемозі над агресором та у відновленні своєї територіальної цілісності, а також працює над виробленням стратегічних підходів до подальшої реінтеграції своїх територій.

Надзвичайний і Повноважний Посол Хорватії в Угорщині Младен Андрліч у своєму виступі відзначив солідарність Хорватії з Україною  у її протистоянні російській агресії та наголосив на важливості стабілізації ситуації в Україні не шляхом «замороження», а через розв'язання конфлікту.

Політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Марія Золкіна  у своєму виступі  проінформувала про заходи та дії, які Україна вже здійснила для підготовки реінтеграції окупованих територій Донбасу після їх звільнення, відзначивши ухвалення Закону   «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», поінформувавши про можливості навчання в українських ВНЗ дітей з тимчасово окупованих територій, а також про порядок здійснення соціальних виплат мешканцям окупованих територій. Експерт зупинилася і на проблемі внутрішньо переміщених осіб.

Колишній керівник Управління у справах переміщених осіб та біженців Уряду Хорватії Ловре Пейкович розповів про реалізацію плану мирної реінтеграції та процес нормалізації відносин між хорватами і сербами після війни в період розпаду Югославії. Експерт підкреслив, що цей процес, підтриманий міжнародними інституціями та партнерами, часто був складним і суперечливим. Тим не менш, Хорватії вдалося реалізувати реінтеграцію у визначений термін і без великих конфліктів,  хоча цей процес і не був позбавлений недоліків.  

Підбиваючи підсумки заходу, Посол України зазначила, що припинення російської агресії можливе лише за підтримки міжнародної спільноти і закликала присутніх залишатися і далі солідарними з Україною.

«Сьогоднішнім заходом ми завершуємо цьогорічний цикл конференцій у рамках Міжнародної платформи «Друзі деокупації Криму», але впевнена, що всі разом ми продовжимо наші зусилля з тим, щоб відновити територіальну цілісність і мир в Україні», - зазначила Л.Непоп.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux