• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Magyar nyelv
Стаття Посла України в Угорщині Любові Непоп "62-й пісенний фестиваль Євробачення під знаком намиста" для угорського журналу "Diplomatic Magazine"
Опубліковано 27 червня 2017 року о 19:35

У травні цього року в столиці України, в Києві з великим успіхом пройшов 62-й пісенний конкурс Євробачення, участь у якому взяли представники 42 країн. Тут у Будапешті разом з угорською та іноземною публікою ми наживо дивилися фінал конкурсу в розважальному центрі «ТЕРЕМ Будапешт».

Україна отримала право проводити цей конкурс завдяки перемозі української співачки кримськотатарського походження Джамали в 2016-му році. Хотіла би нагадати, що саме у травні кримські татари згадують про 71-у річницю їхньої масової депортації радянською владою в той час як з 2014 року Крим перебуває під тимчасовою російською окупацією.

 Організатори обрали гаслом конкурсу «Celebrate diversity» («Шануймо розмаїття»), а його логотипом стало особливе українське намисто. Ця традиційна окраса національного українського вбрання відома з найдавніших часів на всій території України, відрізняючись за матеріалом, кольором, формою, а також за способами носіння. Робилося воно з дорогих природних матеріалів, могло монетами чи іншими срібними деталями. Однак найбільш поширеним і таким, що й сьогодні сприймається як загальний символ українського традиційного одягу, стало коралове намисто, в якому великі центральні намистини стягували срібною обручкою або ж між коралями нанизували срібні бусини. Кількість ниток коралового намиста могла досягати 25. Їхнє число символізувало заможність. Наші предки вірили, що коралі - це не лише прикраса, а й певний оберіг, якому притаманні магічні властивості. Намисто захищало від злих сил та зурочень, а також було символом краси та здоров'я.

Чому саме намисто стало символом українського Євробачення? Тому що неповторності намисту надає поєднання різних елементів, які разом створюють унікальний і досконалий витвір мистецтва. Таке поєднання якнайкраще передає ідею цьогорічного конкурсу, яка полягала в тому, щоб передати розмаїття, красу і силу музики і нашого світу.

На моє переконання, намисто як символ Євробачення мало показати і  те, що Україна є одним з тих елементів, без яких наше спільне європейське намисто не буде завершеним. Українці належать до Європи не лише географічно,  а і ментально, поділяють ті самі цінності, що і всі народи Євросоюзу.

Якими є наші спільні з усіма європейцями цінності, які особисто мені спадають першими на думку? Демократія, яка проявляється в тому, що кожен громадянин бере на себе частку відповідальності за долю своєї країни. Повага до своєї історії, мови, звичаїв, яка є необхідною основою для створення власного незалежного майбутнього і для поваги до інших. Солідарність, яка дає можливість разом долати складнощі і на яку ми і надалі розраховуємо від наших партнерів. Свобода, бо лише вільна людина здатна творити майбутнє і своє, і своєї держави. Символічною частиною цього є отримання Україною безвізового режиму для в’їзду в ЄС для українських громадян з 11 червня 2017 року.

Як на мене, всі ці цінності також є складовими свого роду «європейського намиста», яке робить Європу одним із найбільш привабливих місць у світі та створює основу для подальшого розвитку.

Разом ми зможемо зробити це намисто ще кращим. Ми готові додати свою нитку з намистин у загальний європейський візерунок.

Перемогу у пісенному фестивалі Євробачення у 2017 році здобув португальський співак Салвадор Собрал, то ж наступне  Євробачення пройде у Португалії.

Оригінал статті можна прочитати тут.

Журнал "Diplomatic Magazine",

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux