• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Magyar nyelv
Виступ Посла України в Угорщині Любові Непоп перед учасниками Будапештського енергетичного саміту 2018 в рамках панелі «Різноманіття має багато облич»
Опубліковано 06 грудня 2018 року о 16:06

Виступ Посла України в Угорщині Любові Непоп перед учасниками Будапештського енергетичного саміту 2018 в рамках панелі «Різноманіття має багато облич»:
Добрий день, шановні пані та панове!
Мені приємно взяти участь у Будапештському енергетичному саміті та бути членом сьогоднішньої панелі, присвяченої ролі жінок в енергетичній галузі та різноманітності у цій сфері.
На мою думку, важливо підкреслити, що коли ми говоримо про гендерну рівність, ми повинні розуміти, що це має стати ключовим принципом у всіх сферах нашого життя.
Енергетика не є винятком.
Цього року ми започаткували міжнародну платформу «Друзі деокупації Криму», ініційовану Президентом України для координації наших зусиль з партнерами з метою припинення незаконної окупації українського півострова Росією. Під час дискусій у цьому форматі тут, у Будапешті, ми зробили акцент на енергетичному вимірі та запросили одного з найбільш досвідчених фахівців у цій галузі пані Світлану Нєжнову, Голову правління української державної компанії «Чорноморнафтогаз», власність, активи та нафтові джерела якої були захоплені Росією після окупації Криму.
У 2017 році «Нафтогаз», якому належить і «Чорноморнафтогаз», звернувся до Гаазького суду з позовом, щоб отримати компенсацію від Росії через незаконне використання українського газу, нафти та конденсату в Криму. Очікується, що Суд прийме своє перше рішення у першому кварталі 2019 року.
Під час заходів, які відбулися у Будапешті за участю пані Нєжнової, ми мали можливість пересвідчитися у її високому професійному рівні. Це дозволяє стверджувати, що жінки можуть і повинні бути частиною енергетичного розвитку нашої країни.
Загалом я хотіла б наголосити, що у нас в Україні є позитивна тенденція збільшення залучення жінок до енергетичного сектору:
- Заступник міністра з питань європейської інтеграції Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Наталія Бойко,
- Голова Національної комісії з питань державного регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг Оксана Кривенко,
- Заступник голови Комітету з паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України Ольга Бєлькова;
- Голова підкомітету з питань сталого розвитку, стратегії та інвестицій Наталія Кацер-Бучковська – це лише кілька яскравих прикладів активної участі жінок. Зазначене також доводить, що найважливішим критерієм повинні бути професійні навички, а не гендерний підхід в т.ч. у таких сферах, як енергетика, яка традиційно вважалася чоловічою.
Варто також відзначити, що в умовах сучасних гібридних загроз українські жінки разом з чоловіками не тільки роблять свій внесок у поліпшення енергетичної безпеки нашої країни, а й у захист нашої країни від російської агресії на Сході України.
Також я хотіла б відзначити, що сьогодні ми відзначаємо День Збройних Сил України і я пишаюся тим, що в українській армії у нас більше 25 000 жінок. Це 10% нашої армії. І всі, чоловіки та жінки, прагнуть захистити свою країну від російської агресії та відновити територіальну цілісність та мир в Україні.
Говорячи про російську агресію, я не можу не згадати, що якщо ми думаємо про європейську енергетичну безпеку, ми повинні пам'ятати, що енергетика була і залишається однією з найпотужніших видів російської зброї у її гібридній війні проти Заходу. Саме тому, коли ми говоримо про проект «Північний потік-2», ми закликаємо наших партнерів чітко бачити ситуацію. Цей проект ніколи не був виключно економічним. Це політичний проект.
Які політичні цілі цього проекту?
- обійти Україну та створити передумови для подальшої агресії проти нашої країни, спираючись на російський розрахунок, що, зробивши Європу незалежною від транзиту газу через Україну, Москва зробить її байдужною до долі України,
- зробити Європу ще більш залежною від російського газу, оскільки «Північний потік-2» не має нічого спільного з диверсифікацією газових ресурсів і лише дає Росії ще один маршрут постачання свого газу до Європи,
- створити передумови для збільшення присутності російських військових та сил безпеки у Балтійському морі для захисту газової інфраструктури, як це було в Чорному та Азовському морях після незаконного будівництва Керченського мосту.
Ось чому ми закликаємо всіх наших партнерів підтримати ідею блокування будівництва «Північного потоку-2».
Це також стане адекватною відповіддю на останню російську відкриту агресію проти України в Азовському і Чорному морях 25 листопада, коли наші кораблі та моряки піддалися нападу та були захоплені Росією.
Замість того, щоб підривати безпеку України та її власну за допомогою таких проектів як «Північний потік-2», Україна пропонує Європі співпрацювати в рамках спільної модернізації та експлуатації української газотранспортної системи, потужність та технічні характеристики якої повністю дозволяють задовольнити всі потенційні потреби наших західних партнерів для постачання російського газу. Це буде дешевше і безпечніше, ніж будівництво нового трубопроводу в обхід України.
Ми пропонуємо нашим партнерам перенести точку закупівлі російського газу на українсько-російський кордон, і ми також можемо гарантувати надійний транзит та кращі умови для використання наших підземних сховищ газових (ПСГ), що зробить транзит через Україну ще вигіднішим.
Ми готові стати частиною європейського внутрішнього енергетичного простору та ринку шляхом впровадження європейських правил у рамках реформування нашого енергетичного сектору. Це забезпечить вам такі самі умови роботи в українському енергетичному секторі, як і в ЄС.
Давайте перетворимо енергетику на інструмент розвитку, а не інструмент політичного тиску та шантажу.
Україна готова стати частиною цього рішення, і українські жінки готові внести свій внесок у цей процес.
Дякую за увагу.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux