29 березня 2018 року в Будапешті пройшла конференція «Україна в глобальному енергетичному контексті та Ініціатива скандинавських країн з енергоефективності та гуманітарної підтримки», організована спільно Посольствами України та Норвегії в Угорщині за підтримки Представництва НАК «Нафтогаз України» в Східній Європі.
Участь у заході взяли угорські експерти в галузі енергетики, керівники угорських енергетичних компаній, представники ЗМІ та неурядових організацій, а також акредитованого в Угорщині дипломатичного корпусу.
Перед присутніми виступили Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп, Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Угорщині Олав Берстад, Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар, Голова правління Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова.
У своєму виступі М.Гончар поінформував про використання Росією енергетики в якості зброї в агресії проти України та гібридній війні проти Заходу з наголосом на наслідках російської агресії з енергетичної точки зору та кроках, що вживаються Україною у цьому контексті, діях «Газпрому» після ухвалення остаточних рішень Стокгольмським арбітражем та української позиції та заходів щодо протидії будівництву газопроводів в обхід України, в першу чергу «Північний потік-2» та «Турецький потік».
С.Нєжнова детально розповіла про ситуацію довкола діяльності «Чорноморнафтогазу» до та після незаконної окупації Криму Росією, а також кроки, що вживаються Україною в міжнародній правовій площині проти Росії в контексті незаконної експлуатації українських газових родовищ на шельфі Чорного моря після незаконної окупації Криму. Презентація «Чорноморнафтогазу» в Будапешті стала першою такого роду закордонною подією з часу початку російської агресії проти України.
Посол Норвегії О.Берстад у своєму виступі навів конкретні приклади реалізації Ініціативи скандинавських країн з енергоефективності та гуманітарної підтримки на Сході України в умовах триваючої російської агресії проти України.
Посол України Л.Непоп, підбиваючи підсумки дискусії, наголосила, що протидія будівництву газопроводів в обхід України, спільна модернізація та експлуатація української ГТС, перенесення точки закупівлі російського газу на українсько-російський кордон мають стати нашою спільною відповіддю на дії РФ і сприятимуть посиленню загальноєвропейської енергетичної безпеки.