22 березня Посол України в Угорщині Любов Непоп відвідала українських військовослужбовців, які 18-25 березня проходять арт-реабілітацію в угорському місті Хайдусобосло.
Це вже третя реабілітація, організована Посольством України в Угорщині у взаємодії з угорським бізнесменом Міклошем Інанчі за фінансової підтримки Уповноваженого Уряду Угорщини Іштвана Грежи. Ще одна реабілітація пройшла минулого року в угорському місті Печ за підтримки угорського бізнесмена Золтана Хорвата. Партнером з українського боку виступає проект «Зігрій душу».
У нинішньому курсі реабілітації бере участь 11 учасників проекту «Зігрій душу». Серед них - медики з 128-ої окремої гірсько-піхотної Закарпатської бригади; учасники боїв під Дебальцевим, Іловайськом, Савур-могилою; «Кіборги», що обороняли Донецький аеропорт.
Посол України в Угорщині Любов Непоп, уповноважений уряду Угорщини з питань координації розвитку області Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина) та Закарпатської області Іштван Грежа, меценат Міклош Інанчі та віце-мер міста Хайдусобосло Аттіла Холода відкрили виставку картин, які були написані українськими військовими в ході реабілітації.
Крім того, була відкрита виставка фотографій «Ціна свободи» про наслідки російської агресії проти України, яка раніше вже експонувалася в Будапешті в Державному самоврядуванні українців Угорщини за підтримки Мішкольцського самоврядування та волонтерки українського походження Вікторії Ігнац.
В рамках спільної прес-конференції Л.Непоп наголосила, що нинішня реабілітація є глибоко символічною, адже вона показує, що, попри наявність питань, щодо яких існують розбіжності, дві країни здатні об’єднатися задля благородної мети. Посол підкреслила, що інтересом обох країн є відновлення довіри і підтримка добросусідських відносин. «Угорщина залишається важливим партнером для України і я розраховую, що там само ставиться до України і Угорщина», - підкреслила Л.Непоп.
І.Грежа зазначив, що для Угорщини завжди було важливо, щоб було однозначно зрозуміло, кого вона підтримує в боях, що ведуться у східній Україні.
М.Інанчі підкреслив важливість міжлюдських відносин для гарних політичних відносин між країнами.
А.Холода, у свою чергу, наголосив, що такі реабілітації і виставки дають можливість угорцям на власні очі побачити і відчути, що саме відбувається на сході України.
Свою подяку також висловили українські бійці, які проходили реабілітацію.