• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Magyar nyelv
ЗВЕРНЕННЯ НАДЗВИЧАЙНОГО І ПОВНОВАЖНОГО ПОСЛА УКРАЇНИ В УГОРЩИНІ ЛЮБОВІ НЕПОП ДО УГОРСЬКИХ ЗМІ ЩОДО СИТУАЦІЇ ДОВКОЛА ПІДПАЛУ БУДІВЛІ ТУКЗ У НІЧ НА ВІВТОРОК 27 ЛЮТОГО
Опубліковано 01 березня 2018 року о 19:52

Акція з підпалу приміщення Товариства угорської культури Закарпаття у ніч на вівторок 27 лютого була ганебною, винні мають бути знайдені і покарані, українські правоохоронці над цим працюють. Про це абсолютно однозначно було заявлено у першій половині дня 27 лютого і в моєму коментарі, і в коментарі Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, і в офіційній заяві МЗС, і в спільній заяві Закарпатської обласної державної адміністрації і Товариства угорської культури Закарпаття, і в заяві Голови Закарпатської райради. Увечері українська позиція була також озвучена Віце-прем’єр-міністром України І.Климпуш-Цинцадзе.

Враховуючи поширений після згаданих кроків через угорські ЗМІ заклик офіційного угорського представника, щоб українські органи влади зробили заяву і відмежувалися від цього вчинку, розраховую на сприяння угорських ЗМІ в тому, щоб довести інформацію про вже зроблені офіційні заяви з тим, щоб позиція української сторони була максимально зрозумілою.

Щоб додатково довести цю інформацію до угорської громадськості на додаток до її опублікування на офіційних сайтах і в соцмережах Посольство надіслало листа на керівника Угорського телеграфного агентства.

Переконана, що для кожного, хто мислить тверезо, абсолютно очевидно, що така акція і загалом розпалювання міжетнічної ворожнечі не відповідають інтересам української сторони. Думаю, що абсолютно очевидно, чиїм інтересам такі акції відповідають.

В цьому контексті важливо, що 27 лютого стала відома інформація про затримання в Польщі громадян, підозрюваних у першому підпалі будівлі ТУКЗ, який відбувся 4 лютого цього року. Те, що за вже отриманими українською стороною доказами першу акцію здійснили ці польські громадяни, послідовники праворадикальної організації "Фаланга", члени якої воювали на боці російського агресора на сході України, свідчать саме про те, що сили, які прагнуть розсварити Україну та Угорщину, працюють надзвичайно активно.

Того ж дня, 27 лютого, угорські ЗМІ поширили відео, в якому невідомі особи, які ідентифікують себе як «українські націоналісти та патріоти» спалюють угорський та польський прапори. У мене риторичне запитання: чи ні в кого не закралася думка, що і це відео занадто гарно лягає в створюваний контексті негативного ставлення українців до угорців?

За цих умов не сприяє покращенню атмосфери і розмірковування про те, чи повинні бути слова «і не матимуть» у фразі «Сторони поважають територіальну цілісність одна одної і заявляють, що не мають і не матимуть територіальних претензій одна до одної» в Договорі про основи добросусідства та співробітництва між Україною і Угорською Республікою, або ж розмірковування щодо територіальної автономії на українській території, яке суперечить Конституції України, в статті, розміщеній сьогодні на шпальтах центральної угорської газети «Мадяр ідьок».

Переконана, що українсько-угорські відносини мають стратегічно важливе значення і для наших країн, і для всього регіону. Для мене особисто немає сумніву в тому, що наші два народи були і мають бути дружніми. Так само я не маю сумніву і відсутності антиугорських настроїв в Україні. Не маю сумніву і в тому, що приклеювання ярликів націоналізму і шовінізму українцям чи українській владі не відповідає дійсності. Прагнення розвивати свою країну, любов до свого народу однаково притаманне українцям і угорцям і воно жодним чином не суперечить нашій повазі і позивному ставленню один до одного. Одночасно рішучою має бути відповідь будь-яким проявам радикалізму і намаганням цими почуттями маніпулювати, щоб розпалити міжнаціональну ворожнечу.

Сьогоднішні надзвичайно важливо зупинити шквал негативних емоцій, який шкодить всім нам. Закликаю до взаємодії з тим, щоб разом протистояти спробам розсварити наші дві країни, зрозумівши, чиїм інтересам таке протистояння відповідає.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux