• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Magyar nyelv
"Національні меншини в Україні також є й українцями". Інтерв'ю Міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун угорському виданню "Mandiner"
Опубліковано 12 вересня 2017 року о 19:01

12 вересня 2017 року у центральному угорському інтернет-виданні «Mardiner» було опубліковано інтерв’ю Міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун під назвою «Національні меншини в Україні також є й українцями», яке містить наступні основні сигнали:

- Минулого року вдалося повністю змінити функціонування системи медичного забезпечення в Україні.

- Реформування системи охорони здоров’я в Україні сьогодні відбувається за прикладом британської моделі – створюється універсальна система, яка розповсюджуватиметься на усіх громадян. Уряд фінансуватиме надання медичних послуг громадянам, а не утримання лікарень: пацієнти матимуть можливість самі обирати лікарню та лікаря.

- За даними аудиторів, за останній період вдалося заощадити 38% коштів, які раніше витрачалися при проведенні тендерів у медичній сфері. Заходи, що вживаються нинішнім керівництвом МОЗ України для подолання корупції, створюють незручності людям у певних колах, у зв’язку з чим у пресі з’являється багато дезінформації, направленої проти прибічників змін;

- Україна не визнає подвійного громадянства, тому погоджуючись на зайняття посади державного службовця в Україні, є очевидною необхідність відмови від громадянства інших країн;

- У контексті нещодавно прийнятого в Україні освітнього закону, вважається цілком логічним володіння мовою країни, на території якої ти проживаєш, в т.ч. й для представників національних меншин. Те саме можна сказати й про Угорщину.

- Основною ідеєю нового закону є вивчення все більшої кількості предметів українською мовою для подальшого розвитку освітньої системи. Також у школах повинні бути предмети, які викладатимуться як угорською, так і українською мовою. Зараз в Україні є проблема з тими, хто не вивчає українську мову, оскільки вступні екзамени до українських ВНЗ є стандартизовані і без належного володіння державною мовою важко здобути вищу освіту. Можливість ширшого вивчення української мови у школах розширює можливості для студентів здобути вищу освіту. Однак, представники національних меншин фокусуються тільки на окремих нормах освітнього закону, упускаючи той факт, що у школах зросте обсяг українською мови, однак низку предметів можна буде вивчати їх рідною мовою. Зросте обсяг викладання українською мовою, разом з тим навчання мовою національних меншин скасовано не буде.

- Прийняття нового закону фактично розширить можливості для представників угорської національної меншини: вони більше не будуть обмежуватися навчанням лише угорською мовою. Зазначена практика є поширеною у більшості країн світу, в т.ч. й у Європі.

- Право людини на навчання рідною мовою необхідно розглядати у контексті загального поняття людських прав, навколо якого постійно відбувається дискусія. Людські права – це право доступу до чогось, наприклад до якісної медичної допомоги. У контексті права на освіту також є місце для дискусії.

- Дивним видається те, щоб представники угорської національної меншини, які народилися в Україні та мають українське громадянство, не вважали себе українцям. Це те саме, що народившись в Угорщині не вважати себе угорцем.

- Розмовляти українською в Україні є природним явищем. Водночас, це не виключає можливості для спілкування угорською, а навпаки. Реальна проблема відсутня, водночас видається, що Москва намагається створити напругу між двома країнами, якої насправді не існує.

- Не йдеться про те, що в Україні не буде угорськомовних шкіл, мова йде про те, що у школах буде викладатися українська мова, що дасть можливість оволодіти не тільки угорською, а й українською мовою. Це також надаватиме переваги під час навчання в університеті. Мовні обмеження зменшують освітні можливості, які Україна хоче розширити.

З оригіналом інтерв'ю можна ознайомитися за посиланням.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux