Євробачення в Києві закінчилося. Гості української столиці та глядачі, що спостерігали за шоу за межами України, переконалися, що українці здатні провести такий захід, створивши відчуття справжнього свята. У день фіналу Євробачення загинули чотири мирні мешканці міста Авдіївка на сході України. Президент України скасував свою участь у фіналі через цю трагедію, але Україна гідно завершила конкурс.
Керівник пісенного конкурсу Євробачення Ян Ола Санд назвав Євробачення в Україні бездоганним. Але спроби його зірвати були. Наприклад, відверта російська провокація з відбором конкурсантки, яка без згоди української влади виступала в Криму після його окупації Росією та підтримала його анексію. Чи могла Україна погодитися з її участю, попри те, що таке правопорушення передбачає трирічну заборону на в’їзд? Переконана, що Ви погодетеся, що лише в умовах диктаторських режимів можливе маніпулювання законом, щоб уникати відповідальності. Базовою ж цінністю ЄС є дієва правова держава. У випадку з болгарським учасником ми також діяли відповідно до законів. Той факт, що він побував у Криму як неповнолітній і коли в Україні ще не було ухвалене законодавство про відповідальність за відвідання окупованої території, створює інші правові реалії в його випадку. То ж Україна цим продемонструвала свою приналежність до європейської спільноти.
Неприпустимо порушувати міжнародне право і нападати на сусідню державу, використовувати міжнародні заходи та людей з обмеженими можливостями, щоб легітимізувати анексію чужої території. Натомість дотримання закону, забезпечення власної безпеки - це європейська практика. Це стосується і інформаційної безпеки, в інтересах якої нещодавно в Україні заборонено низку російських соцмереж, пошукових систем та інтернет продуктів, адже свобода слова не надає права на підривну інформаційну діяльність.
До речі, і в українсько-угорських відносинах маємо протистояти інформаційним провокаціям. Один із останніх прикладів цього ми бачили, коли днями на Закарпатті на основі фальшивих угорськомовних стендів було створено фальшиву історію, щоб змалювати місцевих угорців сепаратистами. Новина відразу з’явилася в російських новинах. Водночас затриманий українською Службою безпеки підозрюваний зізнався, що він здійснив цю акцію у взаємодії з російськими організаторами.
Так, Євробачення привернуло увагу до України. Але це не була хвилинна увага. Дедалі більшим стає розуміння, що доля Європи, її майбутнє вирішуються зараз в Україні. Україна вже третій рік протистоїть російській агресії. Ми розраховуємо, що санкційний тиск на РФ за невиконання Мінських домовленостей буде продовжений, щоб примусити її припинити агресію.
Україна вийшла з тіні Росії, коли Москва розпочала агресію проти неї. Ще деякий час тому багато хто не вірив, що Україна отримає безвізовий режим з ЄС, але у травні Євросоюз схвалив остаточне позитивне рішення. Так само не збудуться і негативні прогнози щодо нашої європейської та євроатлантичної інтеграції. Водночас сьогодні для нас важлива не дискусія про часові рамки, а робота над виконанням Угоди про асоціацію, яка на практиці нас наближає до ЄС. Шлях цей не такий простий і швидкий, як того хотілося б нам, але й не такий довгий, як дехто думає. Пройшовши його, Україна зможе посилити Євросоюз та НАТО, що і є нашою спільною метою. Сьогодні ж нашим завданням є відновлення миру і територіальної цілісності, а також продовження реформ. І ми розраховуємо в цьому на підтримку наших європейських партнерів.
https://mno.hu/velemeny/gondolatok-az-eurovizios-dalfesztival-utan-2400614