• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Magyar nyelv
Стаття Посла України в Угорщині Любові Непоп «Україна себе захистить» для центральної угорської газети «Мадяр Ідьок»
Опубліковано 18 квітня 2017 року о 20:08

Починаючи з 2014 року Україна переживає один із найскладніших періодів свого існування, протидіючи російській агресії, результатом якої стала незаконна тимчасова анексія Криму та збройні дії на сході України. Реформи – завжди складна справа, а коли їх доводиться проводити в умовах війни – справа двічі складна. Але розуміння того, що на карті стоїть майбутнє країни, додає сил, щоб рухатися вперед. Не бачити прогресу України може лише той, хто його побачити не хоче, або ж той, хто свідомо намагається змалювати абсолютно іншу картину.

Опоненти, які прагнуть змалювати Україну як державу, нездатну до існування, часто говорять про хаос, відсутність прогресу і ледь не праведну місію Росію, яка прагне лише допомогти українцям зрозуміти, що захід їх зраджує і використовує, насаджуючи «демократичні цінності», натомість російські військові і російська зброя на сході нашої держави вбивають наших співвітчизників для нашого ж блага. Дивна логіка, чи не так?

Спочатку про реформи. Щоб не бути голослівним, давайте подивимося на цифри. 2014 рік увійшов в історію незалежної України як рік найскладніших випробувань, спричинених початком російської агресії. Саме на реальному секторі економіки відобразився нищівний удар від збройної агресії – розташовані у східних регіонах виробництва вугільної, металургійної, машинобудівної, хімічної промисловості, що забезпечували значну частину внутрішнього промислового виробництва та експорту, зазнали величезних втрат, було знищено низку транспортно-логістичних об’єктів. Результатом стало падіння ВВП на 10% як у 2014, так і в 2015 роках. Україна втратила контроль над 7% своєї території, але це 21% нашого промислового потенціалу.

Водночас у 2016 році, попри триваючу російську агресію, уряду України вдалося стабілізувати ситуації в економіці. За підсумками року відбулося зростання ВВП на 2,2%. При цьому у 4 кварталі це зростання становило 4,7%. Вдалося стабілізувати курс національної валюти і втримати інфляцію в межах показника, який був закладений у бюджеті на 2016 рік – 12%. Промислове виробництво минулого року збільшилось на 2,4%; сільськогосподарське виробництво – на 6,1%; будівництво – на 13,1%; обіг роздрібної торгівлі – на 4%; вантажообіг – на 2,4%, пасажирообіг – 5,4%. Повернулася і довіра інвесторів – у 2016 році обсяг прямих інвестицій в українську економіку за 9 місяців склав понад 3,8 млрд. доларів, що вдвічі більше за аналогічний період 2015 року. Експорт товарів з України в Євросоюз знову почав зростати після дворічного скорочення. Минулого року обсяг торгівлі між Україною та ЄС збільшився на 3,7% і склав $13,5 млрд. Отже, початок функціонування з 1 січня 2016 року поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі між ЄС і Україною вже почав давати свої перші позитивні результати. З 2017 року понад 1,5 млн. державних службовців подають електронні декларації про свої доходи – це безпрецедентна практика прозорості, яка поширена навіть не в усіх країнах-членах ЄС, і спрямована на запобігання корупції. Позитивні тенденції продовжуються і цього року. Так, у січні 2017 року зростання ВВП склало 5%. Показником довіри і визнання результатів українських реформ стало отримання на початку квітня цього року виділеного нашій державі чергового траншу допомоги МВФ у розмірі 1 млрд. дол. США, а також другого траншу макрофінансової допомоги Євросоюзу в розмірі 600 млн. євро.

Попри економічні труднощі, попри те, що подальші реформи потребують кропіткої роботи, бізнес-клімат і економічні показники покращуються. І це гарний сигнал у тому числі і для угорських ділових кіл. Натомість, щоб ці позитивні тенденції і надалі розвивалися, важливо не забувати, що головна проблема, з якою бореться Україна і в якій потребує подальшої міжнародної підтримки, – це російська агресія, що вбиває українців, які майже щодня гинуть на сході нашої країни. На сьогодні одна правильна відповідь на це – продовжувати санкційний тиск на Росію і залишатися вірними принципам, на яких базується вільне демократичне суспільство. Адже прозорість і верховенство права в економіці – це продовження дотримання цих самих принципів у політиці.

Російська пропаганда дійсно діє. Питання в тому, як цьому протидіємо ми. Чи ми залишаємо себе обдурити. Чи ж намагаємося зрозуміти істину. Для мене щонайменше дивною звучить фраза, що так звані республіки на сході України «борються в тому числі за національне самовизначення» і «якщо клієнт платить, так само можна вести прагматичну торгівлю з українцями». Адже кожен, хто хоча б поверхнево намагається розібратися в ситуації, не може не побачити, що на сході України іде не боротьба за якесь міфічне самовизначення, а неприкрита російська агресія з використанням російських військових і військової техніки. На найвищому рівні в Москві визнали, що незаконна анексія Криму також відбувалася за участю російської армії.

Чому прагнення представників інших національностей до збереження мови дехто намагається протиставляти знанню державної мови? Часто також порушується питання подвійного громадянства. В Україні не визнається подвійне громадянство. І це не є новиною. Так записано в законі. В Євросоюзі немає єдиного підходу до питань громадянства, це є компетенцією країн-членів. Варто лише подивитися на різницю в практиці між, наприклад, Угорщиною, Словаччиною та Австрією, щоб зрозуміти, що єдиного рецепту тут дійсно не існує. Водночас абсолютно беззаперечним постулатом для України є те, що для нас надзвичайно важливим є збереження міжнаціонального миру і злагоди. Ми засуджуємо будь-які прояви нетолерантності до національних меншин. Ми виступаємо за їхній вільний розвиток, підтримуємо збереження їхньої ідентичності. Законопроекти, які нині розглядаються у парламенті, будуть ухвалені відповідно до цих принципів, дотримання Конституції та міжнародних зобов’язань України, виходячи з вимог безпеки і інтересів усіх громадян України.

І не варто намагатися шукати виправдання тероризму чи агресії Росії проти України. Не варто використовувати труднощі, через які проходить Україна, щоб виправдати агресора. Це не врятує світ, а лише збільшить кількість наступних жертв.

http://magyaridok.hu/velemeny/ukrajna-megvedi-magat-1577095/

Центральна угорська газета "Мадяр Ідьок" ,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux