• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Magyar nyelv
"Наша співпраця зміцнюється". Інтерв'ю Посла України в Угорщині Любові Непоп для спецвипуску журналу Товариства української культури в Угорщині "Громада" "Ділова громада"
Опубліковано 07 грудня 2016 року о 17:50

- Наскільки активно діє український бізнес в Угорщині?

Питання торговельно-економічного співробітництва, поруч із взаємодією у протидії російській агресії, є одним із ключових у контексті розвитку українсько-угорських відносин на сучасному етапі. Для нас важливим є як збільшення угорських інвестицій в Україну, так і зростання присутності українського бізнесу в Угорщині.

Приємно, що і в останньому аспекті ми можемо відзначити позитивну динаміку, при цьому розширюється перелік сфер, де починають працювати українські підприємці. Крім харчової промисловості, де ми традиційно бачимо продукцію фірми „Чумак”, ,,Щедро”, ,,Roshen”, у цьому році на угорський ринок вийшла українська будівельна компанія Geos. До речі, саме ця компанія стала переможцем конкурсу The European Property Awards, який визначає лідерів будівельної індустрії Європи, та отримала престижну нагороду. Важливо, що об’єкт, який був визнаний переможцем, будується саме в Будапешті.

- В які галузі економіки йдуть угорські інвестиції?

Загальний обсяг інвестицій Угорщини в Україну склав 610,4 млн. дол. США, що становить 1,4% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій, вкладених в економіку України.

До найбільших угорських інвесторів належать ВАТ „Банк ОТП”, фармацевтичний завод „Гедеон Ріхтер”, хімічне підприємство „Паннонпласт”, сільськогосподарське підприємство „Баболна”, таропакувальне підприємство „Дунапак-Україна”, аграрна виробничо-торговельна компанія ,,Сабольч Габона”.

Одним із прикладів успішних угорських капіталовкладень в Україну є і компанія ТзОВ «3 бетони», яка з 2004 року працює в Івано-Франківській області і є 100 відсотковою угорською інвестицією. Підприємство здійснює проектування, виробництво, доставку та монтаж залізобетонних каркасів будівель та споруд. За 12 років виробничої діяльності ТзОВ «3 бетони» взяло участь у будівництві понад 200 об’єктів. Компанія здійснює експорт своєї продукції в Молдову та Білорусь, і, найважливіше, що вже з цього року компанія розпочинає постачання збірних залізобетонних конструкцій до ЄС.

Окремо хотіла б зазначити, що 19 жовтня цього року Урядом України створено Офіс сприяння інвестиціям, завданням якого є координація діяльності і комунікації з інвесторами в Україні. Він буде діяти як консультативно-дорадчий орган уряду, опікуючись розвитком інвестиційного потенціалу України, залученням міжнародних топ-інвесторів і супроводом їх інвестицій.

- Які перспективи зростання обсягів товарообігу між нашими країнами?

Протягом останнього періоду спостерігалося падіння українсько-угорського товарообігу. 2015 рік ми закінчили з - 17,1% в нашому товарообігу, який склав 2,5 млрд. дол. США. У 2016 році розпочалась тенденція зростання українського експорту. Так, у період січень-серпень 2016 р. воно склало 24% (експорт склав 708,2 млн. дол. США).

Падіння обсягів українського експорту до Угорщини у 2014-2015 роках пов’язане, в першу чергу, з падінням експорту товарних груп, які експортувались зі сходу України, насамперед це стосується товарної групи «чорні метали». Падіння обсягів угорського імпорту до України, зокрема, було пов’язане зі значним зменшенням купівельної спроможності українського населення. Причина обох явищ не санкції, і не ембарго, а російська агресія, заручником якої залишаються окремі райони Донбасу та Крим.

- В яких видах товарів найбільш зацікавлена Угорщина?

Слід зазначити, що структура українського експорту до Угорщини вже сформована і залишається стабільною протягом останніх років. Її основу складають такі традиційні товарні позиції, як енергоносії, мінеральна сировина та напівфабрикати, а також готова продукція: машини, обладнання, механізми, апаратура, продукція легкої промисловості. Постійно зростає споживання Угорщиною української електроенергії.

Водночас ми зацікавлені у розширенні товарних груп нашого товарообігу. І це стосується як експорту, так і імпорту. Саме тому особливу увагу в нашій роботі ми приділяємо налагодженню бізнес-контактів між нашими двома країнами, зокрема, шляхом проведення двосторонніх бізнес-форумів: 28 жовтня у Харкові, 25 листопада – у Дебрецені.

Спільні підприємства: фактори «за»  і  «проти».

Я бачу тільки фактори «за» у створенні спільних підприємств. Невичерпаний потенціал, зокрема, міститься у сфері сільського господарства, для налагодження виробництва продукції, орієнтованої на експорт в треті країни. Угорська сторона має розвинуті технології, а Україна значні території родючих земель та більш дешеву, кваліфіковану робочу силу. Але сільське господарство - це тільки одна зі сфер, в якій міститься потенціал для створення спільних підприємств.

Насправді, є серйозні перспективи для українсько-угорської взаємодії і в галузі інформаційних технологій, і в машинобудуванні, в енергетиці, і в багатьох інших сферах.

- Яким чином Посольство України допомагає у просуванні української продукції на угорський ринок.

Якщо коротко охарактеризувати роль Посольства  на цьому напрямку, можна сказати, що ми виступаємо з’єднуючою ланкою, свого роду містком між бізнесом двох країн.

Посольство інформує угорських підприємців про можливості взаємодії з українськими партнерами і навпаки. Ми сприяємо, а іноді і виходимо з ініціативою щодо організації двосторонніх бізнес-форумів. Докладаючи зусиль для активізації політичних контактів, ми тим самим забезпечуємо створення необхідного підґрунтя для того, щоб бізнес наших двох країн відчував увагу, яку обидві країни надають розвитку двостороннього співробітництва. Ми також співпрацюємо з Радою експортерів та інвесторів при МЗС України в питаннях просування українського експорту на ринки інших держав. Наше головне завдання у цій сфері – посилення довіри між двома країнами, що є найміцнішою основою для поглиблення зв’язків у політичній, економічній та інших сферах.

 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux