— Головна причина референдуму була в незгоді Будапешта з нинішньою міграційної політикою ЄС загалом та з квотним принципом розподілу біженців зокрема. При цьому в Будапешті окремо наголошують, що таке волевиявлення було необхідне для посилення позицій уряду в переговорах щодо подальших дій.+
Будапешт виступає за посилення прикордонного контролю як одного з ключових елементів збереження функціонування Шенгенської зони. На думку Угорщини, кожна країна має робити свій внесок у розв’язання міграційної кризи на добровільній основі — одні шляхом охорони кордонів, інші шляхом прийому біженців або ж виділення коштів для їх розташування в третіх країнах.
Прем’єр-міністр Угорщини 2 жовтня ц.р. заявив, що навіть у разі, якщо явка не перевищить 50%, результати референдуму будуть розглядатися Урядом як зобов’язуючі і матимуть правові наслідки. Він також задекларував свій намір вже найближчим часом провести відповідні переговори з Єврокомісією що подальших дій у контексті протидії міграції. Головним питанням референдуму, як наголосив Орбан, була не стільки явка, скільки співвідношення голосів за і проти. Враховуючи, що підтримка позиції уряду серед тих, хто проголосував, за останніми даними перевищила 98%, офіційний Будапешт вважає це своєю перемогою.
Опозиційні партії, у свою чергу, охарактеризували результати референдуму як провал політики Уряду, розкритикували заяви щодо правових наслідків референдума, який згідно з законодавством країни таких наслідків мати не може з-за нанедостатньої явки виборців, закликали прем’єра піти у відставку.