У період з 22 по 24 лютого 2016 року в угорській столиці пройшов „Український тиждень” – серія заходів на українську тематику під назвою „Україна в фокусі”. Заходи проводилися Посольством України спільно з посольствами Великої Британії та США.
У рамках Українського тижня відбулися такі заходи:
- панельна дискусія „Українська криза та інформаційна війна” в Інституті зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини. Зі вступним словом на заході виступили Директор Департаменту спільної зовнішньої і безпекової політики ЄС Карой Грубер та Тимчасовий повірений у справах України в Угорщині Михайло Юнгер, панелістами були експерт Інституту зовнішньої економіки і закордонних справ Ласло Поті, колишній голова місії ОБСЄ у м. Івано-Франківськ Іштван Венцел та член наглядової ради Інституту суспільно-економічних досліджень Андрій Веселовський. Участь у заході взяли угорські експерти, представники ЗМІ та дипкорпусу;
- панельна дискусія „Україна: два роки після Майдану” в угорському університеті “Корвінус”. Захід відкрив Тимчасовий повірений М.Юнгер, панелістами виступили Державний секретар Канцелярії Прем’єр-міністра Угорщини Саболч Токач, угорські експерти Антон Бендаржевський та Андраш Деак, а також експерт Інституту світової політики І.Мединський. Участь у заході взяли представники угорських експертних та медійних кіл, дипкорпусу, а також студентська молодь;
- прем’єра документального фільму “Зима у вогні: Боротьба України за свободу”;
- показ виставки „Кіборги. Рік потому” за фотографіями, наданими благодійним фондом допомоги армії "Повернись живим" (@backandalive). Виставка демонструвалася у місцях проведення заходів, її метою було показати широкій угорській громадськості обличчя людей, які захищають Україну проти російської агресії.
Метою „Українського тижня” було привернути увагу широкої угорської громадськості, політиків, експертів, журналістів та студентської молоді до подій в Україні, які останнім часом відходять на „другий план” у зв’язку з європейською міграційною кризою та ситуацією у Сирії, а також засвідчити підтримку міжнародною спільнотою нашої держави у надзвичайно складній боротьбі із зовнішньою агресією та на нелегкому шляху внутрішніх перетворень.
У ході заходів пролунали чіткі сигнали української сторони про те, що в Україні має місце не громадянська війна, а російська агресія, мета якої – окупація Криму, дестабілізація та фрагментація країни, створення псевдо-країни „Новоросія” та знищення української державності, а також про необхідність подальшого тиску Європи та всього цивілізованого світу на Росію шляхом санкцій.
Угорські посадовці підтвердили заінтересованість Угорщини у стабільній, незалежній та суверенній Україні, підтримку її територіальної цілісності. Також пролунали сигнали про те, що Мінські домовленості є належним форматом для встановлення миру на Донбасі, офіційний Будапешт виступає за їх всебічне дотримання усіма сторонами (угорські посадовці).
З боку угорських експертів пролунали думки щодо необхідності того, аби ситуація в Україні та окупований Крим залишалися на порядку денному міжнародної спільноти (угорські експерти) та подальшого просування України шляхом реформ.