6 березня 2014 року Посол України в Угорщині Ю.Мушка виступив в прямому ефірі ранкового випуску новин одного з центральних телеканалів Угорщини „Гір ТВ”. Вищезазначений виступ повторно транслювався опівдні, а також розміщений на інтернет-сторінці телеканалу.
У ході свого виступу Посол, серед іншого, зазначив, що нинішня непроста ситуація в Україні визначається двома чинниками: внутрішньополітичним фактором і зовнішніми силами. Найбільша проблема України на сьогоднішній день пов’язана з державним суверенітетом та територіальною цілісністю. Йдеться про Кримський півострів, де, за останніми даними, незаконно перебуває близько 3600 військовослужбовців. Посол спростував твердження про невідому приналежність зазначених осіб, адже вони самі зізнаються у тому, що є російськими військовими. На коментар телеведучого щодо прибуття в Крим вночі 600 десантників Посол зазначив, що ситуація змінюється щогодини, однак покращення наразі не спостерігається.
На запитання щодо міжнародних спостерігачів в Криму Посол наголосив, що ООН і ОБСЄ надають значну підтримку Україні та направляють своїх спостерігачів в країну, насамперед, у Крим. Водночас, як це було у випадку зі спеціальним посланцем Генерального секретаря ООН Р.Серрі, військові усіляко перешкоджають роботі як спецпосланців, так і спостерігачів – не дозволяють спілкуватись з людьми, здійснювати відеозйомку, іншими словами – бачити реальну ситуацію в країні.
На запитання про Будапештський меморандум 1994 року Посол підтвердив, що зазначений документ, справді, не містить санкцій на випадок його порушення. Водночас, слід виходити з основоположного принципу міжнародного права – „pacta sunt servanda”, який передбачає необхідність дотримання міжнародних договорів. Україна передала свою ядерну зброю Росії взамін зобов’язання держав-гарантів Меморандуму, а також Китаю та Франції, які в односторонньому порядку ухвалили відповідні заяви, гарантувати її суверенітет, територіальну цілісність та існуючі кордони. У зв’язку з цим ми очікуємо від великих держав виконання своїх зобов’язань.
На запитання телеведучого стосовно результатів паризької зустрічі держав-підписантів Будапештського меморандуму про гарантії безпеки України Посол з жалем констатував, що російська сторона не з’явилася на зазначеному заході, а також повідомив про численні безуспішні спроби офіційних чинників України встановити контакти з російською владою.
Було зазначено, що держави-члени НАТО, ЄС та В-4, а також сусіди, у тому числі Угорщина, доклали чимало зусиль для нормалізації ситуації в Україні. Посол подякував за підтримку нашої держави у законному прагненні до збереження територіальної цілісності та суверенітету. У світлі нинішньої ситуації Посол висловив думку про те, що на позачерговому саміті ЄС будуть ухвалені подальші кроки щодо України. Йдеться не лише про критику незаконних дій російської сторони, а й про виділення нашій державі макроекономічного пакету допомоги для подолання економічної кризи. Принагідно була згадана заява Державного секретаря США Джона Керрі щодо виділення Україні 1 млрд. дол. США, а також відповідні наміри ЄС.
На запитання журналіста щодо можливого розколу України на східну та західну частини Посол підкреслив, що військові інтервенції не можуть вирішити жодних проблем, лише призводять до їх ескалації та затягування у часі, а також висловив упевненість у тому, що Україна – від Закарпаття до Луганська – і надалі залишиться єдиною, унітарною і територіально цілісною державою.
Насамкінець, на відповідне запитання телеведучого, Посол зазначив, що етнічні угорці Закарпаття почувають себе в безпеці, а ситуація в області відносно стабільна та спокійна.