• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Magyar nyelv
Київ обговорив би з Москвою виведення військ з Криму. Інтерв'ю Заступника Міністра закордонних справ України Д.Лубківського газеті "Мадяр Немзет"
Опубліковано 14 квітня 2014 року о 16:32

14 квітня 2014 року одне з центральних друкованих видань Угорщини – газета  Мадяр Немзет опублікувала на своїх шпальтах інтерв’ю з Заступником Міністра закордонних справ України Д.Лубківським.

У публікації під назвою Київ обговорив би з Москвою виведення військ з Криму було, серед іншого, підкреслено, що ситуація в Україні не просто напружена, а на межі війни, адже Українська держава зазнала в Криму агресії з боку РФ. Було роз’яснено, що вузька група людей з кримінальним минулим під прикриттям зброї здобула владу на півострові та здійснила переворот, у результаті якого було проведено загальнокримський референдум. На відповідне запитання журналіста Заступник Міністра наголосив на принциповій відмінності демократичних подій Євромайдану в Києві від антиконституційного та нелегітимного перевороту в Криму, а також на нікчемності так званого „референдуму Калашникова”, спостерігачами на якому були представники ультраправих фашистських організацій, які ставлять під сумнів встановлений після Другої світової війни міжнародний правопорядок та фінансуються російською стороною. Було підкреслено, що кримський референдум нагадує історичні події 19 століття та суперечить усім основоположним  принципам міжнародного права. Не дарма, уся міжнародна спільнота стала на бік України у цьому питанні – зазначив Д.Лубківський, висловивши окрему вдячність Угорщині за чітку позицію щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України.

На відповідне запитання журналіста було підтверджено готовність офіційного Києва до переговорів з російською стороною з метою мирного вирішення ситуації, що склалася. Водночас, було наголошено на необхідності відведення Росією своїх військ від українського кордону та виведення з Криму,  роз’яснення причин такої показової мобілізації та припинення подальших порушень норм міжнародного права. На запитання про те, на які компроміси Київ готовий піти з метою вирішення поточної кризи, Заступник Міністра підкреслив неприйнятність нав’язування Кремлем Україні своєї точки зору з питань, які належать до виключної компетенції Української держави, роз’яснив сутність російської ідеї федералізації України, а також наголосив на важливості децентралізації влади в Українській державі та здійснення не формальних, а якісних змін з метою побудови міцної, надійної та безпечної держави, яка б гарантувала захист своїм громадянам, у тому числі й представникам національних меншин.

На відповідне запитання журналіста було висвітлено ситуацію, що склалася навколо скасування Закону України „Про засади державної мовної політики” та розробки нового законопроекту про мови, який повинен відповідати загальноприйнятим європейським нормам та принципам; спростовано думку про те, що представники ВО „Свобода” не поділяють вищезазначеного прагнення; роз’яснено необхідність захисту Україною державної мови поряд з належним забезпеченням мовних прав національних меншин.

На запитання щодо зовнішньої політики України Д.Лубківський підтвердив пріоритетність для України просування євроінтеграційним шляхом поряд з прагненням до розвитку нормальних, прозорих та дружніх відносин з Росією. Було наголошено на підтримці євроінтеграційного курсу як на заході, так і на сході країни, а також роз’яснено, що членство в ЄС – стратегічна ціль України, для досягнення якої Києву ще необхідно вирішити чимало завдань як в правовій, так і в економічній та політичній сферах. 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux