• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Magyar nyelv
До уваги громадян України! Інформація про позачергові вибори Президента України 25 травня 2014 року
Опубліковано 27 березня 2014 року о 10:36


Згідно з Постановою Верховної Ради України №757-VІІ від 22 лютого 2014 року ”Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень та призначення позачергових виборів Президента України” на

25 травня 2014 року призначено позачергові вибори Президента України

Порядок проведення позачергових виборів Президента України встановлюється Законом України “Про вибори Президента України”, що можна знайти на офіційному веб-сервері Верховної Ради України (www.rada.gov.ua), а нормативно-правові акти та методичні роз‘яснення Центральної виборчої комісії на її офіційному веб-сервері (www.cvk.gov.ua).

І.Право голосу

Згідно зі статтею 2 Закону України “Про вибори Президента України” вибори є загальними. Право голосу на виборах мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років.

Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списків виборців на виборчій дільниці.

Документом, який підтверджує особу та громадянство України виборця на позачергових виборах Президента, є:

-  паспорт громадянина України;

-  паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

-  дипломатичний паспорт;

-  службовий паспорт;

-  військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби);

-  тимчасове посвідчення громадянина України;

-  картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора, що повинна містити: прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи, - для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт є підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на закордонних виборчих дільницях. 

Участь громадян України у виборах Президента України є добровільною. Ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у виборах.

Застосування насильства, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному виявленню волі виборця, забороняється.

ІІ. Список виборців

Громадянин України, який проживає або перебуває в період підготовки і проведення виборів за межами України, має право голосу на позачергових виборах Президента України, реалізація якого забезпечується його включенням до списку виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці.

Вибори Президента України проводяться по єдиному загальнодержавному одномандатному виборчому округу, який включає в себе всю територію України та закордонний виборчий округ.

Закордонний виборчий округ складають усі закордонні виборчі дільниці, що утворені відповідно до Закону України “Про вибори народних депутатів України” і діють на постійній основі.

Центральна виборча комісія здійснює повноваження окружної виборчої комісії в закордонному виборчому окрузі.

Виборець може використати право голосу тільки на одній виборчій дільниці, де він включений до списку виборців. Реалізація права голосу на виборах Президента України громадянами України, які проживають або перебувають у період підготовки і проведення виборів за межами України, забезпечується шляхом їх включення до списку виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці.

Частиною дев’ятою статті 36-1 Закону України “Про вибори Президента України” чітку визначено, що у день голосування до уточненого списку виборців на закордонній виборчій дільниці можуть вноситися виключно виправлення неточностей та технічних описок, і не передбачається внесення до нього нових виборців.

Для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці громадянин України за кордоном може:

-   особисто подати до закордонної дипломатичної установи заяву про включення до Державного реєстру виборців або зміну виборчої адреси;

-   звернутися особисто або надіслати документи поштою до відповідної закордонної дипломатичної установи України для постановки на консульський облік;

-   безпосередньо під час виборчого процесу особисто подати до дільничної виборчої комісії відповідної закордонної виборчої дільниці заяву щодо неправильностей у попередньому списку виборців на пізніш як за п’ять днів до дня виборів (до 19 травня включно 2014 року).

Громадяни України, які постійно проживають або в період підготовки і проведення виборів тимчасово перебувають на території Угорщини: м.Будапешт та області Бач-Кишкун, Бараня, Чонград, Феєр, Дьйор-Мошон-Шопрон, Яс-Надькун-Солнок, Комаром-Естергом, Ноград, Пешт, Шомодь, Толна, Ваш, Веспрем, Зала реалізують своє право голосу на позачергових виборах Президента України на загальних підставах на закордонній виборчий дільниці №900098, яку утворено при Посольстві України в Угорщині.

У період з 02 по 19 травня 2014 року попередні списки виборців будуть розміщені для загального ознайомлення у кімнаті для відвідувачів консульського підрозділу Посольства України в Угорщині за адресою: 1125, Будапешт (ХІІ район), вул. Іштенхеді, 84/Б (H-1125 Budapest, Istenhegyi út 84/B).

Громадянин України, який проживає або перебуває на території консульського округу Посольства, має право ознайомитися із загальним списком виборців та перевірити правильність внесення до нього відомостей, в тому числі невключення, неправильне включення або виключення його
із списку виборців.

Громадяни України, які проживають або перебувають на території п’яти східних областей Угорщини: Бекеш, Боршод-Абауй-Земплен, Гайду-Бігар, Гевеш та Саболч-Сатмар-Береґ реалізують своє право голосу на позачергових виборах Президента України на загальних підставах на закордонній виборчий дільниці №900099, яку утворено у приміщенні Генерального консульства України в Ніредьгазі за адресою:
4400 Ніредьгаза, вул.Корані Фрідєш, 123 (4400 Nyiregyháza, Korányi Frigyes út,123), тел. 36-42/501-012, 501-014.

З усіх питань підготовки, проведення позачергових виборів Президента України та Вашої участі у виборах, будь ласка, звертайтесь за телефонами: (36-1) 422-41-20,  422-41-22, 422-41-24,  422-41-28.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux