• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Magyar nyelv
Виступ Посла України в Угорщині Ю.Мушки у програмі „Карпат Експрес” Угорського телебачення
Опубліковано 25 квітня 2013 року о 12:33

24 квітня 2013 року

- Пане Посол, Україна готується до членства у Європейському Союзі. Незабаром, у серпні ц.р. країна відзначатиме 22-у річницю своєї незалежності. Чим відрізняється сучасна Україна від тієї, яка була 22 роки назад?

Насамперед тим, що ми вже дорослі. Протягом майже 22 років незалежності Україна пройшла значний шлях свого становлення. Сучасна Україна – це держава, яка не лише чітко проголосила курс на європейську інтеграцію та приєднання до Європейського Союзу, а й вживає конкретних кроків задля реалізації цієї стратегічної зовнішньополітичної мети.

- У минулому місяці Прем’єр-міністр України Микола Азаров здійснив візит до Угорщини. Якими були результати зазначеного візиту?

Прем’єр-міністр України відвідав Угорщину після певної перерви. У минулому році відбулося кілька візитів Прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до України, і вищезазначений візит Миколи Азарова був логічним продовженням активного політичного діалогу на високому рівні між двома державами. У ході візиту, який відбувся наприкінці березня, сторони обговорили весь спектр питань порядку денного українсько-угорських відносин, зокрема питання торговельно-економічного співробітництва, прикордонної  інфраструктури, у т. ч. розвитку наявних та відкриття нових пунктів пропуску, про що у подальшому вестимуться переговори на експертному рівні.  Звичайно, також були порушені питання захисту прав національних меншин, а також культурно-гуманітарного співробітництва, у  т. ч. можливості започаткування студентських обмінів.   

- Пане Посол, яка Ваша оцінка дипломатичних та економічних відносин між двома державами?

Я можу повторити лише те, що підтвердили глави урядів наших держав: відносини між Україною та Угорщиною хороші. Однак розвиток відносин – це невпинний процес, у нас наявні значні перспективи для подальшого розвитку взаємовигідної співпраці. Основним пріоритетом двосторонньої взаємодії на найближчу перспективу є питання, пов’язані зі спільним кордоном. Йдеться, насамперед, про удосконалення мережі пунктів пропуску через державний кордон до такого рівня, щоб громадяни не помічали факту перетину кордону. Іншим важливим пріоритетом є співпраця у сфері енергетики, оскільки обидві держави перебувають в енергетичній залежності. У цьому зв’язку ми вживаємо спільних кроків з метою пошуку альтернативних джерел постачання енергоносіїв.

- Ми торкнулися питання європейської інтеграції. Дедалі частіше лунають розмови щодо можливості підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.на Саміті Східного партнерства у листопаді ц.р. Які шанси такого кроку?

Шанси такого кроку є цілком реальними. Безперечно, ще потрібно багато зробити, але часу вже небагато залишилося. Як я казав, ми давно розпочали цей процес. З метою виконання Порядку денного асоціації Україна-ЄС, Висновків Ради ЄС та рекомендацій 16-го Саміту Україна-ЄС, в Україні проводиться активна робота з впровадження відповідних реформ, у тому числі у сферах виборчого законодавства, реформування системи правосуддя та реалізації системних реформ. Було досягнуто значних результатів у сфері утвердження верховенства права та забезпечення прав людини в Україні.

Також було ухвалено низку законодавчих актів з метою забезпечення створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Опрацьовується можливість застосування положень щодо ЗВТ, яка є частиною Угоди про асоціацію, ще до ратифікації Угоди всіма державами-членами ЄС.

Підписання Угоди про асоціацію є дуже важливим для України. Цей крок також стане серйозним етапом на шляху до повноправного членства України в ЄС.

- До того часу громадянам України будуть необхідні шенгенські візи. Пане Посол, як просуваються переговори щодо лібералізації ЄС візового режиму для України?  

Це питання дуже доречне, адже днями Європейський Парламент ратифікував „посилену” Угоду між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз, ратифіковану раніше Верховною Радою України. Зазначений документ надасть можливість чималій частині громадян України для оформлення багаторазових шенгенських віз дешевше, швидше та на довший термін, зокрема багаторазових віз на рік, два та п’ять років.

 Уряд України також вживає послідовних кроків з метою завершення виконання першої фази Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму з Україною та переходу до другої фази. На моє переконання, через рік – півтора  громадяни України матимуть можливість безвізового в’їзду на територію держав-членів ЄС.  

- Бажаю, щоб так і було. Дякую.

 

 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux