2026. február 19-én Sándor Fegyir professzor, Ukrajna magyarországi nagykövete találkozott Igor Terehovval, Harkiv polgármesterével.
A megbeszélések fő témái voltak a partnerségi kapcsolatok erősítése, a harkivi gyermekek megsegítése, valamint az európai filantrópok bevonása a város infrastruktúrájának újjáépítésébe.
Sándor Fegyir konkrét támogatási lépéseket javasolt, hangsúlyozva az európai partnerek bevonására való készséget Harkiv megsegítésébe, többek között a magyar testvérvárossal, Debrecennel való aktív együttműködés újraindítása és a megfelelő profilú jótékonysági alapítványok bevonása révén az energetikai és oktatási projektek fejlesztésébe.
https://www.facebook.com/kharkivgovernment/posts/pfbid023bECB6cU5J2JNdNjxvscKPqsGCgza2sPVXqJY3iGhKBRFE8eS92xFAGVL4Totq5Xl