Február 4-én az ukrán Külügyminisztérium közreműködésével több mint 60, Ukrajnában akkreditált külföldi államok és nemzetközi szervezetek diplomáciai képviseletének vezetője látogatott el a Darnyica Hőerőműbe, amely február 3-án újabb orosz terrortámadás célpontjává vált.
A külföldi diplomatáknak lehetőségük nyílt saját szemükkel látni egy cinikus csapás következményeit, amelynek egyetlen célja az volt, hogy megfosszák Kijiv lakosait a fűtéstől a szélsőséges fagyok idején.
A külföldi képviselőknek szóló tájékoztatón részt vett Olekszij Kuleba, Ukrajna újjáépítéséért felelős miniszterelnök-helyettese, Ukrajna közösségi és területfejlesztési minisztere, Jevhen Perebjinisz, Ukrajna külügyminiszter-helyettese, valamint az ukrán energiaügyi minisztérium, a Darnyica Hőerőmű és az illetékes üzemeltető társaság képviselői.
A diplomatákat részletesen tájékoztatták a kritikus energiainfrastruktúra-létesítmény elleni támadás pusztító mértékéről, amely több mint 300 000 kijevi lakos, valamint óvodák, iskolák és kórházak fűtését biztosítja. Hangsúlyozták, hogy az Oroszországi Föderáció cselekedetei népirtásnak minősülnek a polgári lakosság ellen és a nemzetközi humanitárius jog súlyos megsértését jelentik, és minden, a bűncselekményben részt vevő személyt felelősségre kell vonni. Olekszij Kuleba, Ukrajna újjáépítéséért felelős miniszterelnök-helyettese tájékoztatta a nagykövetségek és nemzetközi szervezetek képviselőit az energetikai infrastruktúra helyreállításának sürgős szükségességéről, és köszönetet mondott a partnereknek a már nyújtott segítségért.