Ma, július 7-én, Dmytro Kuleba, Ukrajna külügyminisztere a Vilniusban megtartásra kerülő ukrajnai reformok 4. nemzetközi konferenciája keretében találkozott Szijjártó Péterrel, Magyarország külgazdasági és külügyminiszterével.
Dmytro Kuleba: "Ma Vilniusban Szijjártó Péterrel megvitattuk az ukrán-magyar kapcsolatok fejlődését a kölcsönös tisztelet és bizalom jegyében.
Gratulálok a Kosyno-Barabás és Dzvinkove-Lónya határátkelőhelyek megnyitásához.
Ezen kívül Magyarország lehetővé fogja tenni a vasúti tranzitutazásokat Ausztria irányába azoknak az ukránoknak akik vonattal utaznak.
Örömmel fogom üdvözölni Pétert néhány hét múlva a Kyivben és Donbassban tett látogatása során az Európa Tanács Miniszteri Bizottságának elnökeként."