Hamarosan, június 14-én sor kerül a NATO csúcstalálkozóra.
A Szövetség fő célja - biztosítani a tagok biztonságát. Ugyanakkor lehetetlen biztosítani az európai és a nemzetközi biztonságot anélkül, hogy megállítanánk Oroszország Ukrajna elleni agresszióját. Az euró-atlanti biztonsági rendszer kiteljesedését az Ukrajna NATO-tagsága nélkül sem lehet lezártnak tekinteni.
Felkérjük partnereinket, hogy a csúcstalálkozón fordítsanak kellő figyelmet ezekre a kérdésekre, és használják fel a csúcstalálkozót, hogy Ukrajnától a legmagasabb szinten tájékozódhassanak ezekben a kérdésekben, és döntsenek arról, hogy a közeljövőben biztosítják hazánknak a NATO-tagságra vonatkozó Cselekvési Tervet, ezzel haladva a bukaresti csúcstalálkozó nyilatkozatának végrehajtása útján: hogy Ukrajna és Georgia a NATO tagjává váljon.
Ma, a többnemzetiségű "Saber Guardian - 2021" hadgyakorlat befejezése után, amelyre Magyarországon került sor, az ukrán légideszantosok hazatérnek.
Az ilyen szintű gyakorlatokon való részvétel fontos volt katonáink számára mind a harci képességeik növelése, mind az összehangolás szempontjából a Szövetség fegyveres erőivel.
Ez egy újabb lépés, amelyet Ukrajna az orosz agresszió megállítása, és az euro-atlanti integráció felé vezető célkitűzése megvalósítása érdekében tett.
Ezen az úton számítunk NATO-szövetségeseink, köztük Magyarország támogatására.