Ukrajna függetlenségének 30. évfordulója alkalmából ma, augusztus 24-én, Horváth Zoltán, Ukrajna Siófoki Tiszteletbeli konzulja szervezésében ukrán nemzeti színekkel világították ki a siófoki víztornyot, amely a város szimbóluma, maga Siófok a magyar Balaton nem hivatalos fővárosa – annak a tónak, amelyet maguk a magyarok magyar tengernek neveznek.
Tehát a Balatonon, Magyarország egyik fő üdülőhelyén is megünnepelték Ukrajna függetlenségének napját!
A siófoki ünnepséghez csatlakozott Nagy Gábor alpolgármester is.
Gratulálnunk az ünnephez!
Dicsőség Ukrajnának!
Dicsőség a hősöknek!