2021. május 8-án, a második világháború áldozataira megemlékezve, Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége megkoszorúzta a Zsámbéki obeliszket és virágokat helyezett el a II. világháborúban Magyarországon elesett, itt eltemetett ukrán katonák sírjainál. Hagyományosan megkoszorúzták és virágokat helyeztek el az ismeretlen katona obeliszkjánál és sírjánál a budapesti központi temetőben, valamint a Szabadság téri obeliszknél is.
1939-1945. Emlékezünk. Győzedelmeskedünk.