Посольство України в Угорщині

Київ 20:40

У концертному залі музичної школи ім. Єно Адама в Будапешті пройшов концерт творів Миколи Лисенка

28 вересня, 12:13


27 вересня 2019 року, напередодні міжнародного Дня музики, у концертному залі музичної школи ім. Єно Адама в Будапешті пройшов концерт, присвячений творчості «батька української музики» Миколи Лисенка, у виконанні української та угорських оперних співаків і музикантів, організований Посольством України в Угорщині разом з Домом Українських Традицій, Товариством української культури Угорщини та Творчим фондом «Прелюдія» у рамках відзначення 100-річчя створення Надзвичайної дипломатичної місії УНР в Угорщині.
На початку заходу до присутніх з вітальним словом звернулася Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп.
Посол зазначила, що у січні 1919 року, коли було відкрито НДМ УНР в Будапешті, у Києві була створена Українська Республіканська Капела, яка до 1924 року провела понад 600 концертів у 17 країнах світу, популяризуючи Україну і закликаючи через культуру до її підтримки. І ми сьогодні також хочемо представити нашу державу через твори видатного українського композитора і громадського діяча, справжнього українця - Миколи Лисенка.
Посол зауважила, що Україна розраховує на подальшу підтримку наших західних партнерів, у тому числі Угорщини, щоб подолати російську агресію проти нашої країни, яка триває з 2014 року, відновити свою територіальну цілісність і мир.
Після концерту до глядачів звернулася також Голова Товариства української культури Угорщини Ярослава Хортяні.
Завершився захід переглядом фотовиставки архівних матеріалів про діяльність НДМ УНР в Будапешті сто років тому назад