Посольство України в Угорщині

Київ 19:39

Угорщина

ДО УВАГИ громадян України, які мають проїзні документи, які були видані раніше, ніж протягом останніх 10 років!!!

26 червня 2013 р. Радою ЄС були схвалені технічні зміни до Кодексу Шенгенських кордонів, які набрали чинності 19 липня 2013 р.

Зазначені зміни доповнюють статтю 5 Кодексу положеннями, які передбачають нові вимоги щодо дійсності проїзних документів при в’їзді до країн ЄС громадян третіх держав, а саме: «проїзний документ повинен бути виданий не раніше, ніж протягом останніх 10 років».

Прикордонні служби більшості країн при виїзді за межі ЄС пропускатимуть громадян третіх держав, які користуються паспортними документами з продовженим терміном дії, проте попереджатимуть про неможливість повторного в’їзду за такими документами.

Разом з тим, відповідно до ст.4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється на період до десяти років з можливістю продовження на такий самий термін.

З огляду на викладене та з метою уникнення ускладнень під час подорожей країнами ЄС для громадян України, які мають проїзні документи видані раніше, ніж протягом останніх 10 років, рекомендуємо подавати пакет документів для оформлення нового паспорта.

 

Рекомендації щодо правил поведінки

Угорщина розташована в Центральній Європі в басейні Карпат. Займає територію 93, 03 тис. кв. км. з населенням 10,1 млн. чоловік.

Має спільний кордон з Україною, Румунією, Хорватією, Сербією, Словенією, Австрією та Словаччиною.

Максимальна відстань з півночі на південь - 268 км., зі сходу на захід - 528 км.

Державна мова - угорська.

Грошова одиниця - форинт (НUF). 1$ = 285 форинтів (станом на травень 2017 року).

Правила для пасажирів, які подорожують в межах Європейського Союзу

Правила Європейського Союзу забезпечують вільне переміщення товару в його межах. Це значить, що при переміщенні товару з Угорщини, чи в Угорщину, не застосовуються ніякі митні процеси.

Ввезення, вивезення товару, купленого для власних цілей (для особистих потреб або у подарунок), а не з метою подальшої реалізації, не обмежується. Та існують певні товари (наприклад: тварини-улюбленці, мисливська зброя, алкоголь, тютюнові вироби, фармацевтичні вироби з наркотичним вмістом і т. д.), переміщення яких в межах ЄС обмежуються, або потрібно отримати на них спеціальні дозволи.

Режим в’їзду громадян України до Угорщини з 1 січня 2008 року регулюється Угодою між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз. http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=994_850

Згадана Угода передбачає суттєві преференції для громадян України.

5-річні багаторазові візи можуть отримати дружина/чоловік, батьки та діти громадян України, які мають дозвіл на перебування в державах-членах ЄС, бізнесмени, які регулярно подорожують до держав-членів, журналісти, офіційні особи центральних та місцевих органів влади, постійні члени офіційних делегацій.

1-річні багаторазові візи можуть бути видані діячам науки, культури, спортсменам, професійним перевізникам, членам екіпажів поїздів, учасникам програм обміну між спорідненими містами.

Право на безкоштовне оформлення віз мають дружина/чоловік, батьки та діти громадян України, які мають дозвіл на перебування в державах-членах ЄС, учні, студенти, громадяни, які подорожують з гуманітарною метою, інваліди та супроводжуючі особи, спортсмени та супроводжуючі особи, журналісти, професійні перевізники, члени екіпажів поїздів, пенсіонери, діти віком до 18 років та залежні особи віком до 21 року, члени офіційних делегацій, представники центральних та місцевих органів влади, учасники наукових, культурних та мистецьких заходів, учасники програм обміну між спорідненими містами.

Консульський збір для інших категорій громадян України складає 35 євро, у випадках термінового оформлення візи – 70 євро.

Терміни розгляду заяв на видачу віз становлять до 10 днів, в окремих випадках з метою перевірки наданих заявником відомостей можуть бути продовжені до 30 днів.

Громадяни України – власники дипломатичних паспортів, мають право безвізового в’їзду та перебування на території держав-членів ЄС (за винятком Великобританії, Данії та Ірландії) на термін до 90 днів протягом 180 днів.

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорської Республіки про умови взаємних поїздок громадян, підписана 9 жовтня 2003 року в Києві передбачає безвізовий в’їзд для власників службових паспортів. http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=348_039

Крім того, 18 вересня 2007 року була укладена Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорської Республіки про правила місцевого прикордонного руху, яка передбачає здійснення руху громадянами України та Угорщини, які проживають у прикордонній зоні в межах областей (50 км від кордону), без віз на підставі дозволів на спрощений перетин кордону та перебування у прикордонній зоні держави іншої договірної сторони. http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=348_072

Наявність візи на короткотермінове перебування на території Угорщині не дає право на трудову чи іншу діяльність, пов’язану з отриманням прибутку в цій країні.

Громадяни України, як і громадяни Угорщини, перетинають державний кордон тільки у пунктах пропуску, відкритих для міжнародного пасажирського та вантажного сполучення, а саме:

 • Загонь - Чоп (Zahony-Csap) – для міжнародного автодорожнього, залізничного пасажирського і вантажного сполучення з цілодобовим режимом роботи;
 • Еперєшке - Саловка (Eperjeske-Szaloka) – для міжнародного залізничного вантажного сполучення з цілодобовим режимом роботи;
 • Лоня - Дзвінкове (Lonya-Haranglab) – для міжнародного пасажирського руху – за винятком автобусного руху – з режимом роботи з 8 до 16 години за середньоєвропейським часом;
 • Барабаш - Косино (Barabas-Kaszyno) – для міжнародного пасажирського руху – за винятком автобусного руху – з режимом роботи з 7 до 19 години за середньоєвропейським часом;
 • Береґшурань - Лужанка (Beregsurany-Аsztely) – для міжнародного пасажирського руху з цілодобовим режимом роботи;
 • Тісабеч - Вилок (Tiszabecs-Tiszaujlak) для міжнародного пасажирського руху з цілодобовим режимом роботи.

Безпекова ситуація у країні акредитації

Безпекова ситуація, не дивлячись на розвинену інфраструктуру шляхів сполучення та зв’язку, сферу побуту та послуг, а також незважаючи на заходи Уряду Угорщини з боротьби зі злочинністю, безпекова ситуація в країні залишається складною. Майже половина усіх злочинних посягань складають злочини проти власності, а також проти особи.

Як свідчить статистика, найбільш поширеними злочинами, що скоюються проти громадян України на території Угорщини, є пограбування і крадіжки особистих речей та документів, які, як правило, відбуваються на вокзалах, у громадському транспорті, в торгових центрах та інших багатолюдних місцях.

Поширеним способом пограбувань залишається інсценування дрібних технічних поломок в автомобілі майбутньої жертви з наступними нав’язливими пропозиціями щодо надання “першої технічної допомоги”, під час якої зловмисники викрадають, як правило, сумочки чи гаманці з документами та грошима.

Дорожньо-транспортні пригоди також є одними з причин потрапляння громадян України в критичні ситуації під час перебування в Угорщині.

У разі втрати проїзних документів під час перебування на території Угорщини громадянину України необхідно звернутися до найближчого органу поліції або до відповідного регіонального відділення Відомства у справах імміграції та громадянства МВС Угорщини для підтвердження факту втрати документа.

На підставі згаданих документів консульським відділом Посольства України в Угорщині (м. Будапешт) та Генеральним консульством України в м. Ніредьгаза (Східна Угорщина) буде видано Свідоцтво на повернення в Україну.

Адреса Консульської секції Посольства України в Угорщині:

1125 Будапешт, вул. Іштенгеді 84/Б (Н-1125 Budapest, Istenhegyi ut 84/B), тел.: + 36 1 422 41 22, +36 1 422 41 23, +36 1 422 41 24, факс: +36 1 220 98 73.

Адреса Консульства України в м. Ніредьгаза:

4400 Ніредьгаза, вул. Корані Фрідєш, 123 (4400 Nyiregyhaza, Koranyi Frigyes ut. 123), тел.: +36 42 501 012, +36 42 501 015, факс: +36 42 799 379.

Умови працевлаштування іноземних громадян в Угорщині

Питання перебування та працевлаштування іноземців в Угорщині регулюються Законом „Про в‘їзд та перебування громадян третіх країн на території Угорщини”, введеного в дію у 2007 році та Розпорядженням Міністерства соціальної політики та у справах сім‘ї Угорської Республіки „Про надання дозволів на працевлаштування іноземців в Угорщині” №8/1999 від 18 січня 2000 року, яке прийнято на підставі статті 7 Закону Угорської Республіки №IV від 1991 року „Про надання допомоги у працевлаштуванні та про забезпечення безробітних”.

Згідно з параграфом 2 Розпорядження працевлаштування іноземців в Угорщині відбувається тільки на підставі дозволів, якщо інше не передбачено положенням міжнародного договору.

Питання взаємного працевлаштування громадян України та Угорщини залишається неврегульованим на міждержавному рівні. Працевлаштування громадян України в Угорщині здійснюється виключно на підставі внутрішнього угорського законодавства.

Деякі пільги щодо працевлаштування іноземців передбачає Закон Угорської Республіки 2001 року про угорців, які проживають у сусідніх країнах. Відповідно до положень цього закону іноземець угорської національності отримує дозвіл на працевлаштування на три місяці в рік без проведення перевірок відповідності умовам щодо здійснення даного виду робіт та наявності робочої сили для виконання даної роботи на внутрішньому ринку праці.

Кількість дозволів на працю, що видається Міністерством соціального забезпечення та праці УР громадянам України протягом останніх трьох років коливається в межах 5,5 та 6,5 тисяч осіб в рік.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт – www.mlsp.gov.ua, розділ „Діяльність” - „Працевлаштування за кордоном”).

Надання медичних, соціальних послуг

В Угорщині діє страхова медицина, яка передбачає наявність в угорських громадян страхових полісів, що дають право на безкоштовне медичне обслуговування в будь-якому медичному закладі країни.

Відповідно до положень Угоди між СРСР та Угорською Народною Республікою у сфері соціальної політики, підписаної 20 грудня 1962 року в Будапешті, громадяни України мають право на одержання безкоштовної невідкладної медичної допомоги у випадках, які вимагають екстренного втручання лікаря, і коли ненадання такої допомоги загрожує життю пацієнта або може призвести до інших важких наслідків.

Виклик швидкої допомоги та повідомлення про нещасні випадки здійснюється за єдиним для всєї країни номером телефону – 104.

Для в’їзду в Угорщину спеціальних прививок не потрібно.

Митні митання тощо

Особи, яким виповнилося 17 років, в особистому багажі можуть без сплати ввізного мита та інших податків ввозити на територію Угорщини наступні товари:

Тютюнові вироби:

Авіапасажири

 • 200 шт. цигарок, або
 • 100 шт. сігарел (кожна вагою макс. 3 гр), aбо
 • 50 шт. сигар, aбо
 • 250 гр. тютюну

Пасажири, які приїжджають не повітряним транспортом

 • 40 шт. цигарок, або
 • 20 шт. сігарел (кожна вагою макс. 3 гр), aбо
 • 10 шт. сигар, aбо
 • 50 гр. тютюну

Aкоголь і слабоалкогольні напої:

 • 2 л. алкогольних, слабоалкогольних напоїв, шампанських вин або інших видів вина із концентрацією алкоголю не більше як 22% об’ємних одиниць;
 • 1 л. напою, із концентрацією алкоголю не менш як 22 % об’ємних одиниць або ж не денатурованої алкогольної продукції із концентрацією алкоголю не менш як 80% об’ємних одиниць;
 • 4 л. виноградного вина;
 • 16 л. пива.

Інші товари

Крім вищевказаних товарів можна ввозити товар без сплати податків та мита, вартість яких не більша 300 євро (93 000 форинтів), а повітряним транспортом – не більша 430 євро (133 300 форинтів).

Особи, яким не виповнилося 15 років, можуть ввозити товар без сплати податків та мита вартістю не більше 150 євро (46 500 форинтів), незалежно від виду транспорту.

Подальшою умовою звільнення від мита та податків є:

 • Ввезення носить тимчасовий характер (ввіз здійснюється в межах розумних термінів і не як частина одної серії), та
 • Складається виключно з товару, який перевозиться для особистих потреб пасажира чи членів його сім’ї, або ж з метою дарування, та
 • Товар, який ні по характеру, ні по кількості не вказує на ввезення в комерційних цілях.

У разі невиконання будь-якої з умов безмитності, ввезення товару можливо тільки після сплати митних зборів та податків (ПДВ, акцизний збір і т.д.)!

Правомочність користування безмитністю митна служба особливо уважно перевіряє!

Паливо

Особи, яким вже виповнилося 17 років, безмитно можуть ввозити паливо, яке знаходиться у стандартному паливному баку приватних чи комерційних транспортних засобів, мотоциклів чи особливих контейнерів, які перетинають митну територію ЄС.

Також безмитно може бути ввезено паливо у кількості не більше 10 л. у переносному баку приватного транспортного засобу чи мотоциклів, що не порушує національні положення про володіння паливом та його перевезення.

На основі обмежень щодо безмитності, безмитно ввезене паливо не може бути використано в іншому транспортному засобі, ніж в якому воно було ввезено, не може бути вилученим особою, яка скористалася правом безмитності, не може зберігатися, за винятком періоду проведення ремонту транспортного засобу, надалі не може бути передано іншій особі ні за кошти, ні безкоштовно.

Недотримання вище вказаного призводить до застосування правил оплати мита на відповідний товар в день недотримання митних положень, на основі митних тарифів, визначених для певного типу товару, а також на основі визначеної чи прийнятої у відповідний день митною службою митної вартості товару.

Якщо буде назначено сплату ввізного мита, то виникне зобов’язання по сплаті національних податків.

Спеціальні правила щодо вивозу окремих товарів із ЄС або з третьої країни чи ввозу в них

Продовольчі товари

У загальному, при поверненні з третьої країни (не з країни-члена ЄС) до Угорщини слід уникати ввезення сирого м’яса, м’ясних виробів, м’ясопродуктів, молока та молочних продуктів, оскільки їх ввіз можливий тільки при дотриманні суворих правил ввозу та ветеринарного контролю.

При виїзді, у продовольчому пакеті для подорожі також не бажано мати вище перераховані продукти, оскільки їх ввіз в треті країни регулюється окремими правилами, дотримання яких є обов’язковим.

У будь-який час окремі види продуктів можуть увійти до так званого «тимчасового заборонного списку» їх ввозу/вивозу з метою запобігання розповсюдженню певних хвороб тваринами.

Тому, перед поїздкою варто поцікавитись про діючі правила.

У разі, якщо до Угорщини приїжджає громадянин третьої країни, то він (в залежності від країни) може ввозити вищевказані швидкопсувні продукти тільки з дотриманням митних правил та ветеринарного контролю.

У разі, якщо особа приїжджає з країн-членів ЄС, то стосовно обмежень щодо ввозу таких продуктів слід звертатися до Міністерства сільського розвитку Угорщини, а стосовно санітарних правил – до Міністерства національних ресурсів Угорщини.

Ліки

У разі поїздки громадян країн-членів ЄС в межах Європейського Союзу, при необхідності систематичного прийняття ними ліків, дозволяється ввозити їх у призначеній лікарем кількості та у відповідності з терміном перебування за кордоном.

Для цього доцільно придбати медичну довідку («Довідка на володіння ліками для подорожуючих, які знаходяться під лікуванням» - «Igazolás gyógyszerkészítmények birtoklására kezelés alatt álló utazók számára»), бланк якої та подальшу інформацію можна отримати на веб-сторінці Державної санітарної служби та охорони здоров’я у рубриці «Контроль за постачанням ліків/Ліки та подорож» (Gyógyszerellátás felügyelete / Gyógyszerek és utazás).

При поїздках у треті країни здебільшого діють вищевказані правила.

При ввозі наркотичних та психотропних виробів (заспокійливі, активізуючи, галюциногени) на митну територію Європейського Союзу, або ж при вивезенні їх у треті країни, необхідно отримати спеціальний дозвіл (про це більш детальну інформацію можна отримати у Головному відділі з питань наркотичних речовин Департаменту охорони здоров’я та ліцензування).

Якщо до Угорщини із третьої країни слідує не громадянин ЄС, то для лікування дозволяється ввозити таку кількість ліків, яка необхідна йому на період перебування за кордоном та виключно за призначенням лікаря.

Домашні тварини

Домашніх улюбленців (собак, кішок, домашніх тхорів) у межах ЄС дозволяється перевозити громадянам країн-членів ЄС при наявності паспорту тварини (pet passport). Паспорт тварини видається ветеринарним лікарем за місцем проживання власника тварини у разі, якщо тварина отримала всі необхідні щеплення. Ідентифікація тварини може проводитися на основі татуювання чи мікрочіпу (у деяких країнах ввіз тварин дозволяється виключно при наявності мікрочіпу).

Тому, завжди перед поїздкою з домашніми улюбленцями рекомендуємо відвідати ветеринарного лікаря за місцем проживання.

У разі, якщо пасажир не є громадянином ЄС і приїхав з третьої країни до Угорщини, то домашній улюбленець повинен мати індивідуальну ідентифікацію (татуювання чи мікрочіп), необхідні щеплення, ветеринарну довідку при разовій поїздці та паспорт тварини.

Мисливська та спортивна зброя

Перевозити мисливську чи спортивну зброю в межах ЄС, а також у разі в’їзду/виїзду в/з ЄС дозволяється при наявності дозволу на утримання зброї.

Особа, яка не має постійного проживання в одній з країн ЄС, прибуває з третьої країни і перетинає кордон, має право ввозити, вивозити, перевозити транзитом свою вогнепальну зброю разом із патронами для полювання та спортивну зброю для спортивних змагань тільки на основі супроводжуючої вогнепальну чи спортивну зброю платної відомчої довідки, виданої представником митно-фінансового відомства на місці перетину кордону, у тому разі, якщо її перебування на території Угорщини не перевищує 90 днів.

Участь у полюванні необхідно підтвердити відповідним запрошенням організатора полювання, а також дозволом на полювання.

Для спортсменів спілки по спортивній стрільбі, які зареєстровані у відповідному реєстрі Угорщини, право вивозу спортивної зброї та патронів має бути підтверджена дозволом, виданим загальнодержавним спортивним професійним об’єднанням, а також дозволом на участь у змаганні.

Участь у спортивних змаганнях може бути відповідно підтверджена, якщо існує дозвіл Угорської федерації спортивної стрільби, а також запрошення організаторів спортивних змагань.

Довідка, видана Угорською федерацією спортивної стрільби чи запрошення організаторів змагань перевіряється кожного разу при перетині (в’їзді/виїзді) кордону Угорщини, або ж під час транзиту.

На територію ЄС дозволяється ввозити куплену вогнепальну зброю при наявності дозволу на її придбання, видану поліцією. Дозвіл на ввезення вогнепальної зброї з метою самозахисту видає відповідне Обласне (Будапештське) поліцейське управління місця перетину чи транзиту.

Акцизні товари

За акцизний товар, ввезений в межі країни безпосередньо фізичною особою, яка не займається господарською діяльністю, куплений нею для власних потреб та володіє ним в одній з країн-членів ЄС, податок не сплачується.

Для визначення того, що ввезений/вивезений з території країни акцизний товар служить для особистих потреб чи має господарське призначення, митна служба проводить аналіз того:

 • чи власник акцизного товару є юридичною особою, що займається підприємницькою діяльністю з даним акцизним товаром;
 • причина знаходження товару у користуванні;
 • метод перевезення, умови володіння ним, тобто місце його складування;
 • документи до акцизного товару (підтвердження походження);
 • характер, кількість акцизного товару, визначена податковим законодавством комерційна кількість (за винятком рідкого палива, пічного палива та пального).

За податковим законодавством комерційною кількістю вважається кількість, що перевищує:

 • сигарет 800 шт.,
 • сигар 200 шт., сигарет 400 шт.,
 • тютюну 100 гр.
 • пива 110 л.,
 • слабоалкогольних напоїв 20 л.,
 • алкогольних напоїв 10 л.,
 • вина та шампанського всього 90 л. (з них шампанського не більше 60 л.).

Рідке паливо, пічне паливо, а також кількість пального, що перевищує 10 л., яке перевозиться не у паливному баку транспортного засобу, не може вважатися придбанням для особистих потреб фізичної особи, яка не займається підприємницькою діяльністю.

Культурні цінності

При перевезенні культурних цінностей в третю країну чи до країн ЄС, необхідно отримати дозвіл, виданий Управлінням охорони культурної спадщини. Детальну інформацію з цього питання можна отримати на веб-сторінці Управління охорони культурної спадщини: www.koh.hu

Обов’язкове декларування готівки на зовнішніх кордонах ЄС

Кожний громадянин, який залишає територію ЄС, чи в’їжджає на територію ЄС, зобов’язаний декларувати митній службі у письмовій формі наявність у себе 10 000 або більше євро готівкою (навіть у різних видах валюти); або засобів, які легко піддаються обміну на готівку цієї ж вартості (цінні папери, векселі, акції, дорожні чеки і т. п.).

Бланк письмової декларації можна скачати з веб-сторінки: www.ec.europa.eu/eucashcontrols.

Заява декларування подається особою до тієї митної служби (або іншої відповідної служби), де вона перетнула (в’їхала або виїхала) кордон ЄС.

Крім цього, в окремих країнах ЄС існують окремі контрольні та заявні розпорядження щодо грошового обігу в Єврозоні. Про це варто отримати інформацію завчасно в угорському дипломатичному представництві тих країн, через які триватиме подорож.

Реалізація без ПДВ вивезеного з території ЄС товару

За куплений товар не потрібно сплачувати ПДВ у тому випадку, якщо іноземна особа вивозить його з території ЄС, як частину особистого багажу. Умови реалізації товару без сплати ПДВ:

 • якщо громадянин або уповноважена ним особа без використання перевозить товар у третю країну, і цей факт митна служба завіряє на основі виданого покупцю продавцем бланку на право повернення ПДВ;
 • товар буде вивезений з території ЄС протягом 90 днів з моменту покупки;
 • якщо загальна вартість купленого товару (разом із ПДВ) перевищує 175 євро (54 250 форинтів);

Іноземним пасажиром є така фізична особа, яка не є громадянином жодної з країн ЄС, не має право проживання у жодній із країн ЄС, або ж особа, яка хоча і є громадянином ЄС, але постійне місце проживання якої знаходиться за межами ЄС.

Постійним місцем проживання вважається місце, яке служить для тривалого проживання там особи, у якої особисті та господарські зв’язки з цією країною є найтіснішими. Громадянин має мати при собі документи, що засвідчують особу та дають право на подорож або ж інші рівнозначні офіційні документи, які визнає Угорщина.

Громадянину, крім офіційних документів, що засвідчують особу, необхідно показати куплений товар, бланк на право повернення ПДВ (у двох екземплярах), а також оригінал рахунку. Дані, що вказані на бланку, який дає право на повернення ПДВ, і в особистих документах особи мають повністю співпадати.

Митна служби тільки на прохання особи має право завірити бланк, що дає право на повернення ПДВ, і тільки в разі вивезення товару до третьої країни.

Використання бланку на право повернення ПДВ є обов’язковим, він видається продавцем при покупці товару у трьох екземплярах, з яких два оригінала видаються покупцеві. Митна служба, після завірення факту перетину кордону, забирає один екземпляр бланку, а інший повертає іноземцю.

У разі, якщо іноземна особа залишає Угорщину не у напрямі третьої держави (наприклад, їде до Відню, а звідти літаком повертається до країни постійного проживання, яка не є членом ЄС), завірення того, що товар перетнув кордон ЄС потрібно просити під час залишення території ЄС (у вище наведеному прикладі , у Відні).

Повернення ПДВ у продавця може просити особисто іноземець чи уповноважена ним на це особа. У випадку, коли повернення ПДВ просить особисто іноземець, він зобов’язаний показати свій закордонний паспорт, а якщо не особисто, то представник повинен прилучити до своїх документів видану на його ім’я письмову довіреність.

З метою повернення ПДВ, іноземець чи уповноважена особа має передати продавцю товару завірений та пропечатаний митною службою перший екземпляр бланку, що дає право на повернення ПДВ, а також оригінал рахунку про продаж товару.

ПДВ виплачується продавцем товару готівкою у форинтах.

Подальшу інформацію про митні питання можна отримати на веб-сторінці Національної податкової та митної служби: www.nav.gov.hu або за телефоном (на території Угорщини за місцевим тарифом) 06-40 FINÁNC (06-40-346-262).

 

Увага! Рекомендації Консульства України у м. Ніредьгаза:

         Консульство України в Ніредьгазі РЕКОМЕНДУЄ громадянам України, які легально перебувають в Угорщині в межах консульського округу і звертаються з проханням продовжити термін дії їх паспорта громадянина України для виїзду за кордон, надавати відповідний пакет документів для оформлення нового паспорта.

        Зазначене вище викладене з метою уникнення ускладнень у громадян України під час подорожі країнами ЄС у зв’язку з наступним.

        26 червня 2013 року Радою ЄС були схвалені технічні зміни до Кодексу Шенгенських кордонів, які набрали чинності 19 липня 2013 року. Зазначені зміни, серед іншого, доповнюють статтю 5 Кодексу положеннями, які передбачають нові вимоги щодо дійсності проїздних документів при в’їзді до країн ЄС громадян третіх держав, а саме: „проїздний документ повинен бути виданий не раніше, ніж протягом останніх 10 років”. Водночас прикордонні служби більшості країн при виїзді за межі ЄС пропускатимуть громадян третіх держав, які користуються паспортними документами з продовженим терміном дії, проте попереджують про неможливість повторного в’їзду за такими документами.

 

Корисні номери телефонів

Внутрішня довідкова служба 198

Міжнародна довідкова служба 199

Поліція, пожежна охорона, медична швидка допомога 112

Поліція 107

Пожежна охорона 105

Медична швидка допомога 104

Аварійна служба газу 061/4771333

Угорський автоклуб (транспортування автомобілів, консультація з технічних питань) 188

Центр міжнародної допомоги (транспортування автомобілів, консультація з технічних питань, оформлення кредитних листів) 061/2124923, 061/2122821

«Утінформ» (інформація про ситуацію на угорських дорогах) (061)336-2400, (061)336-2401, (061)336-2402, (061)336-2403

Невідкладна ветеринарна допомога 0630/725-1402, 0630/725-1404, 0630/725-1406, 0620/669 6042, 0630/722-7893, 0630/530 2526, 0630/942-0987, 0620/257-1672

Відомство з питань імміграції та громадянства Міністерства внутрішніх справ Угорщини 061/4639100

Виклик таксі, Будапешт 061/2000000, 061/2111111, 061/2222222, 061/3333336, 061/4444444, 061/5555555, 061/6666666, 061/7777777, 061/8888666

Угорська пошта 0640/464646

Державна залізниця Угорщини (MÁV) 0640/494949

Туристична довідка 061/4388080, 0680/630800

Національна служба з питань зайнятості (м. Будапешт) 061/4775775, 061/4775776

Координати відомих Посольству угорських адвокатів, які володіють українською чи російською мовами:

1). Ясевін Віктор Валерійович, директор представництва Національної Асоціації адвокатів України, адреса: 1146 Budapest, Hungaria krt., 162-164 Hermina Towers, B building, 4th floor, тел.: +36 30 683 27 85 та +38 050 622 6799;

2). Др. Сайберт Аттіла, адреса: 1143 Budapest, Stefania út 59, B ép., I/1., моб.тел.: +36 30 924 35 49, e-mail: szajbert@yahoo.com;

3). Др. Ласло Чулак, адреса: 1056 Budapest-05 (Центр), Molnárová u. 20, поверх 0., 3., тел.: +36 1 613 41 30; e-mail: drcslaszlo@gmail.com;

4). Др. Коваленко Маріанна, адреса: 1121 Budapest, Arató u. 53., тел.: +36 1 249 01 52, факс: +36 1 249 01 52, моб.тел.: +36 30 944 88 18, e-mail: marianna.kovalenko.drjur@gmail.com;

5). Др. Фрідман Роберт, адреса: 1055 Balassi Bálint utca 19. II/2, тел.: +36 1 472 02 01, факс: +36 1 472 02 00, моб.тел.: +36 20 929 11 95, e-mail: fridman.robert@freemail.hu;

6). Др. Берец Шандор, адреса: 1134 Budapest, XIII ker., Csango u. 20/A. III. em., 15., тел.: +36 1 330 76 18, моб.тел.: +36 30 922 33 67, e-mail: berecz@advokat.hu, www.advokat.hu.

Мапа

Консульські питання