Посольство України в Угорщині

Міжрегіональне співробіництво

Міжрегіональне співробітництво відносно «молода» сфера українсько-угорської співпраці.

Найбільш ефективне регіональне співробітництво спостерігається між прикордонними областями України та Угорщини: Закарпатською областю та областю Саболч-Сатмар-Берег. Так, лише протягом 2012-2014 років у рамках угоди між МЗС Угорщини та Закарпатською обласною радою, завдяки співфінансуванню угорської сторони, реалізовано більше ніж 90 проектів з енергозбереження, поточного і капітального ремонту установ соціальної сфери, зокрема, шкіл, дошкільних навчальних закладів, охорони здоров’я та культури. У 2015 році планується відкриття представництва «Торгового дому Угорщини» у м. Ужгород. Завданням цієї установи є презентація інвестиційних та експортних можливостей регіону.

Крім цього, на високому рівні міжрегіональне українсько-угорське співробітництво відбувається і між Івано-Франківською та Дніпропетровською областями з регіонами Угорщини. Так, з метою подальшого розвитку двосторонніх відносин областей з угорською стороною у вересні 2013 р. підписана угода щодо партнерських відносин між м. Дніпропетровськ та м. Сольнок, у грудні 2014 року у м. Івано-Франківськ відкрито Почесне Консульство Угорщини та представництво ,,Торгового дому Угорщини”.

З метою поглиблення торговельно-економічного співробітництва, зокрема між регіонами обох країн, між Україною та Угорщиною створена Українсько-Угорська змішана торгово промислова палата (березень 2009 р.), одним з засновників якої є Закарпатська ТПП. На теперішній час Українсько-Угорською змішаною ТПП укладено угоди про співробітництво з регіональними відділеннями ТПП Луганської, Дніпропетровської та Луганської областей. На завершальній стадії підготовки до підписання знаходяться угоди з Кіровоградською, Івано-Франківською та Львівською ТПП. На постійній основі за участю та організації регіональних ТПП України проводяться заходи економічного спрямування за участю ділових та бізнес кіл регіонів України. Крім цього, налагоджене ефективне співробітництво Українсько-Угорського бізнес-клубу з регіональними об’єднаннями бізнесменів України, насамперед з представниками Закарпатської, Івано-франківської, Київської, Харківської, Львівської, Дніпропетровської та Сумської областей.