Посольство України в Угорщині

У місті Вац пройшла прем'єра вистави «М'яч із ганчірок», режисером якої став Ярослав Федоришин

08 квітня 2017, 12:45

7 квітня 2017 року у театрі м. Вац відбулася прем’єра вистави «М’яч із ганчірок» за романом відомого угорського письменника Ласло Гегедуша, присвячена революції в Угорщині 1956 року. Режисером вистави став відомий український постановник, заслужений діяч мистецтв України Ярослав Федоришин.

З вітальним словом перед аудиторією виступили Державний секретар Міністерства людських ресурсів Угорщини Бенце Ретварі, Посол України в Угорщині Любов Непоп та мер міста Вац Атілла Фордош.

У своєму виступі Любов Непоп наголосила, що нинішня вистава є символічною, бо розповідає про події, які були важливими для становлення вільної Угорщини і Європи загалом, є яскравим прикладом українсько-угорської взаємодії, адже постанова створена зусиллями митців двох країн, але, крім того, українці, які виборюють своє право на свободу у протидії російській агресії, як ніхто інший, розуміють відчуття угорських героїв у 1956 році. Посол висловила переконання, що і угорці так само розуміють, через що зараз проходить Україна, і підтримуватимуть її у відновленні територіальної цілісності і миру.