Посольство України в Угорщині

В Будапешті відкрилася виставка українського художника Івана Марчука "Шевченкіана"

26 березня 2017, 13:50

25 березня в Будапешті в Центрі української культури при Державному самоврядуванні українців Угорщини відкрилася виставка репродукцій картин відомого українського художника Івана Марчука "Шевченкіана". Відкриття виставка відбулася у рамках спільних заходів Посольства України в Угорщині та Державного самоврядування українців Угорщини з нагоди відзначення 25-ої річниці першого підняття державного прапору над Посольством України в Угорщині та 25-ої річниці відзначення першого Шевченківського Дня в Угорщині.

У вітальному слові Посол України в Угорщині Любов Непоп подякувала українській громаді за популяризацію України в Угорщині, відзначивши, що сьогодні особливо важливо доносити інформацію про Україну до наших міжнародних партнерів, знайомити з її багатою культурою, історією, сучасними досягненнями, а також розповідати про наші зусилля з протидії російській агресії, в яких ми потребуємо підтримки світу.

Голова Державного самоврядування українців Угорщини Юрій Кравченко відзначив, що виставка картин І.Марчука буде показана не лише в Будапешті, а і в інших містах, де є самоврядування українців. Речник української громади в Державних Зборах Угорщини Ярослава Хортяні, у свою чергу, привернула увагу до того, що через картини І.Марчука з Шевченківського циклу можна відчути, через що у своїй історії проходив український народ і його споконвічне прагнення до свободи і незалежності, за яку Україні доводиться боротися і зараз. 

Відкриття виставки супроводжувалась виступом Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки.